nyito_DA

Bankkártyával is lehet fizetni az SZTE-n a DreamApply felvételi rendszerben

Az országban egyedülálló módon csak a Szegedi Tudományegyetemen fizethetnek bankkártyával a DreamApply online platformon az egyetemre jelentkező külföldi hallgatók.

A Szegedi Tudományegyetem DreamApply programban 2019. november 23-án indult el az integrált bankkártyás fizetési megoldás az SZTE-re jelentkező külföldi hallgatók számára. Az innovatív megoldás egyszerűbbé és hatékonyabbá teszi az intézmény képzéseire való jelentkezést, a felvételi és képzési díjak befizetését. A DreamApply nevű rendszert több magyarországi egyetem is használja, azonban ezen a felületen csak a szegedi egyetemen érhető el az azonnali, bankkártyás fizetés.

A Szegedi Tudományegyetem iránt jelentős az érdeklődés a külföldi, leendő hallgatók körében: évről évre egyre többen adják be jelentkezésüket az intézménybe a világ számos országából. A 2019/2020-as tanévben több mint 4000 külföldi diák tanul az SZTE-n, akik a világ 115 országából érkeztek. A szegedi egyetem mindent megtesz azért, hogy a külföldről jelentkezők igényeit is magas fokon kiszolgálja, ezért is dolgozták ki az SZTE munkatársai azt a hatékony megoldást, amelynek köszönhetően a DreamApply programon keresztül megoldható a bankkártyás fizetés.

SZTEinfo

• május 27.
    "Már az újszülöttekre is hatnak a digitális eszközök, ezért nem lehet elég korán kezdeni a nethasználattal kapcsolatos szülői tudatosságot. Persze a problémák jó részével csak akkor találkozik a szülő, ha a gyereke már kamasz lett, de azért akkor sem vagyunk teljesen eszköztelenek, ha segíteni szeretnénk. A támogatási és beavatkozási lehetőségekről, az "elég jó digitális szülőségről", kortárs online zaklatásról és iskolai netes konfliktusokról is szól majd az előadás."
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/GYURKO200317