kiemelt_unkp_kivalosag

Újra lehet pályázni az ÚNKP ösztöndíjakra

Öt kategóriában hirdette meg az Innovációs és Technológiai Minisztérium az Új Nemzeti Kiválósági Program ösztöndíjait. A pályázatokra a középiskolát befejező diákoktól kezdve a doktoranduszokig minden egyetemi hallgató adhat be kutatási tervet. A jelentkezési határidő 2019. június 6-a.

Az Új Nemzeti Kiválóság Program 2016-ban indult. Minden évben több témakörben hirdetnek ösztöndíjpályázatokat. Az ÚNKP a kutatói életpálya egyes szakaszaiban a kutatás és innováció területén nyújtott nemzetközi színvonalú támogatással elősegíti a jövő nemzedék kutatói, művészeti életpályára vonzását, illetve a már pályán lévő kutatók, művészek kutatói, alkotói tevékenységének kibontakozását. Az ÚNKP olyan – alap-, mester- vagy doktori képzésben tanuló – hallgatókat, doktorjelölteket, valamint fiatal oktatókat, kutatókat támogat, akik a programban részt vevő felsőoktatási intézményben eredményes kutatási és alkotói tevékenységet folytatnak.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium 2019/2020. tanévi pályázati fordulóban 5 kategóriát hirdetett meg:

• „Tehetséggel fel!” Felsőoktatást Megkezdő Kutatói Ösztöndíjat; melyre a középiskolai tanulmányaikat sikeresen befejező, alapképzésre vagy osztatlan képzésre jelentkező fiatalok pályázhatnak;
  • Felsőoktatási Alapképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíjat, melyre alapképzésben részt vevő hallgatók és kutatók jelentkezhetnek;
  • Felsőoktatási Mesterképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíjat, melyre mesterképzésben és osztatlan képzésben tanuló tehetséges fiatalok pályázhatnak;
  • Felsőoktatási Doktori Hallgatói, Doktorjelölti Kutatói Ösztöndíjat, melyre kiemelkedő tudományos és művészi eredményeket felmutató, doktori képzésben részt vevő hallgatók, doktorjelöltek pályamunkáit várják; és a
  • Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíjat, melyre az MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíjában részesülő oktatók, kutatók pályázhatnak.

A pályázat benyújtásakor a kutatási tervben fel kell tüntetni a kutatási témát, a kutatás célját, a kutatási témával kapcsolatos általános problémafelvetést és a témaválasztás személyes motivációját.

A pályázatot az SZTE-n csak Modulo rendszerben kell benyújtani a pályázati dokumentáció feltöltésével. A jelentkezési határidő: 2019. június 6. éjfél – alap-, mester/osztatlan, doktori hallgatói és doktorjelölti és Bolyai+ kategória esetén; 2019. június 20. – a „Tehetséggel fel!” kategória esetén.

További információ itt érhető el.

Korábban írtuk:

Megduplázódott az ÚNKP-ra pályázók száma és az elnyert ösztöndíj összege

Az SZTE 228 polgára nyerte el az Új Nemzeti Kiválóság Program támogatását

Az ÚNKP-ösztöndíjas Gorcsa Oszkár kérdése: Milyen volt a hadifoglyok helyzete a hátországban az I. világháborúban?

A batáta termesztésének titkait kutatja az SZTE MGK ÚNKP-ösztöndíjas hallgatója, Herczeg Evelyn

A szépirodalom vidékiség problémakörét vizsgálja az SZTE ÚNKP-ösztöndíjas hallgatója, Szántai Márk

Újvidékről jött az SZTE doktori iskolájába Kartali Tünde

Ifjú kiválóságait ünnepelte a Szegedi Tudományegyetem

Az SZTE ÚNKP híreit – köztük a szegedi egyetem 6 ösztöndíjas hallgatójával készült interjút – itt olvashatja.

Dr. Somody Imre hosszú ideig szerepelt a leggazdagabb magyarok toplistáján, neve összeforrt a vagyonát megalapozó Plusssz pezsgőtablettával. Neve sokak számára csenghet ismerősen akár az egészségügy, a közgazdaságtan vagy a politika területéről is. A kilencvenes évek végére jutott a csúcsra; karitatív és üzleti tevékenységéért számos kimagasló kitüntetést kapott. Aztán a sikeres üzletembert egyre több anyagi kudarc érte, miközben elvált és súlyosan megbetegedett. Élete 2014-ben gyökeresen új fordulatot vett... Minderről szívesen osztja meg gondolatait a hallgatósággal.
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/SOMODY200217