Nemzetközi konferencia az SZTE-n a fenntarthatóság jegyében

Az SZTE szervezésében rendezik meg a II. Sustainable Raw Materials International Project Week and Conference tudományos programot a szegedi Art Hotelben. A fenntartható nyersanyag-gazdálkodás témakörében szervezett nemzetközi konferencián az elismert szakemberek mellett a fiatal kutatók is bemutatják tudományos munkásságukat.

Az utóbbi évtizedben mind a gazdaság, mind a környezet kulcs problémájává vált a fenntarthatóság kérdése. A nyersanyagok mértéktelen felhasználása, a növekvő ipari és mezőgazdasági termelés, illetve a fogyasztás komoly egyenlőtlenséghez vezetett a rendelkezésre álló és a felhasználásra kívánt nyersanyagok mennyiségében. Éppen ezért sürgősen cselekedni kell. A fenntarthatósághoz csökkenteni kell az erőforrások felhasználását, stabilizálni kell a hasznosításukat, biztosítani kell a környezetbarát technológiák alkalmazását és a gazdasági körforgást.

Négy magyar egyetem – a Szegedi Tudományegyetem, a Miskolci Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Soproni Egyetem – egymással együttműködve tematikus kutatói hálózatot hoztak létre a fenntartható nyersanyag-gazdálkodás területén. A kutatási együttműködés fókuszáltan a nyersanyag-gazdálkodás speciális területein, elsősorban másodnyersanyagok (hulladékok és maradékanyagok) hasznosítása mentén, környezetipari és energetikai alkalmazások fejlesztésére szerveződik. Ennek az együttműködésnek köszönhetően valósul meg a Szegedi Tudományegyetemen május első hetében a nemzetközi projekt hét és konferencia.

A tudományos tanácskozás előadásai a víz, a szennyvíz, és az alacsony széndioxid kibocsátású technológiák köré szerveződnek. Az ötnapos programra szakmájukban elismert tudósok érkeznek a világ minden tájáról. Az idei hét során többek között olyan elismert kutatókkal találkozhatnak a résztvevők, mint a Firenzéből Szegedre érkező Roberto De Philippis, vagy a görög Christos Tsakirouglou, de az érdeklődők a svéd egyetem oktatójától, Mészáros Líviától is hallgathatnak előadást. A neves tudósok mellett a fiatal kutatóknak is lehetősége lesz tudományos munkájuk bemutatására.

A részletes program itt érhető el.

A II. Sustainable Raw Materials International Project Week and Scientific Conference az EFOP-3.6.2-16-2017-00010 projekt keretében valósulhat meg.

• november 12.
    Újabb 21. századi, mindannyiunkat érintő és érdeklő téma, újabb kivételes felkészültségű előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Steigervald Krisztián generációkutató, marketing szakember!
    Steigervald Krisztián 1999 óta foglalkozik a generációkkal, szakdolgozatát is ebből írta a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Nyolc évig dolgozott vezetőként a piackutatással foglalkozó GfK-ban, majd 2011-ben megalapította saját tanácsadó és piackutató cégét, az Emocionális Marketing Kft-t. A cég az elmúlt 7 évben több mint 100 multinacionális cég sikeres partnere volt.
    Krisztián egyedülálló módon mind a 6 ma élő generációval foglalkozik üzleti szinten is, a cégeknek marketing és HR témában ad tanácsokat, tart intergenerációs tréningeket, fókuszcsoportokat, előadásokat és csapatépítő napot. Kedvenc területe a marketing-kutatás és a marketing-pszichológia új irányú használata és összekapcsolása.
    Krisztián emellett a Lánchíd Rádió marketing szakértője volt, az Üzlet&Pszichológia marketing-témájú szerzője, állandó meghívott előadó a Corvinuson és a pécsi Közgázon, oktató a BKF-en, valamint egyéni coach, okleveles brief-coach, life-coach. Végül és nem utolsósorban: nagyszerű előadó!
    Steigervald Krisztián előadását minden szülő, nagyszülő, pedagógus számára "KÖTELEZŐ" programként javasoljuk, de jó szívvel ajánljuk a fiatalabb generációk képviselőinek figyelmébe is.
  • november 13.
  • november 14.
    Az SZTE BTK Pszichológiai Intézete pszichológiatörténeti konferenciát szervez abból az alkalomból, hogy Szegeden 90 éve jött létre Magyarország első tartósan működő egyetemi lélektani intézete Várkonyi Hildebrand Dezső vezetésével. A konferenciára várunk minden érdeklődőt! A konferencia programja megtekinthető a konferencia honlapján, az előadások összefoglalóival: https://www.szegedikonferencia2019.com