Lotusz_Napok

XII. Lótusznapok az SZTE Füvészkertben

Lótusz Napokat rendez a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje július 27-én és 28-án. A látogatók a rendezvényen a Távol-Kelet világába kaphatnak betekintést.

Az SZTE Füvészkert által rendezett Lótusz Napokon évről-évre a kert tavában megújuló indiai lótusz virágzását ünnepelik. Ezen a hétvégén ismét a Távol-Kelet világa kerül a középpontba. A látogatók megismerhetik az ott élő emberek szokásait, életfilozófiáját, gyógymódjait, a távol-keleti tájak íz-, illat- és dallamvilágát, természeti látványosságait. A rendezvény névadó növénye, az indiai lótusz ilyenkor látható teljes pompájában.

A kétnapos eseményt rengeteg program színesíti. A hagyományokhoz híven idén is lesz tradicionális indiai táncbemutató, ahogyan a meditációs koncertek és a hangfürdő sem hiányozhatnak a palettáról. Az idei év különlegessége a szitár és tabla koncert és a Kirtan band fellépése. A növények szerelmesei Ázsia növényvilágával a Lótusz túrán ismerkedhetnek meg. Egy kerti sétával egybekötött előadás idejére pedig Japán különleges növényvilága kap kitüntetett figyelmet.

A XII. Lótusz Napok tematikus programokat is tartalmaznak, így az ide látogatók szombaton Kína, vasárnap pedig India értékeivel ismerkedhetnek meg. A látogatók megtudhatják, hogyan öltözködnek az indiai hölgyek, ennek jegyében pedig minden kedves vendéget szívesen látnak távol-keleti öltözetben is.

A rendezvény szervezői közös jógázásra invitálnak mindenkit szombaton és vasárnap reggel.

A rendezvény helyszíne: Szegedi Tudományegyetem Füvészkert (6726 Szeged, Lövölde u. 42.)

A rendezvény időtartama alatt ingyenes buszjáratok közlekednek a Füvészkert és a Belváros között. További információkért kattintson ide.

A részletes program és a jegyárak a Szegedi Lótusz Napok hivatalos honlapján olvashatók.

Dr. Somody Imre hosszú ideig szerepelt a leggazdagabb magyarok toplistáján, neve összeforrt a vagyonát megalapozó Plusssz pezsgőtablettával. Neve sokak számára csenghet ismerősen akár az egészségügy, a közgazdaságtan vagy a politika területéről is. A kilencvenes évek végére jutott a csúcsra; karitatív és üzleti tevékenységéért számos kimagasló kitüntetést kapott. Aztán a sikeres üzletembert egyre több anyagi kudarc érte, miközben elvált és súlyosan megbetegedett. Élete 2014-ben gyökeresen új fordulatot vett... Minderről szívesen osztja meg gondolatait a hallgatósággal.
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/SOMODY200217