Lotusz_Napok

XII. Lótusznapok az SZTE Füvészkertben

Lótusz Napokat rendez a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje július 27-én és 28-án. A látogatók a rendezvényen a Távol-Kelet világába kaphatnak betekintést.

Az SZTE Füvészkert által rendezett Lótusz Napokon évről-évre a kert tavában megújuló indiai lótusz virágzását ünnepelik. Ezen a hétvégén ismét a Távol-Kelet világa kerül a középpontba. A látogatók megismerhetik az ott élő emberek szokásait, életfilozófiáját, gyógymódjait, a távol-keleti tájak íz-, illat- és dallamvilágát, természeti látványosságait. A rendezvény névadó növénye, az indiai lótusz ilyenkor látható teljes pompájában.

A kétnapos eseményt rengeteg program színesíti. A hagyományokhoz híven idén is lesz tradicionális indiai táncbemutató, ahogyan a meditációs koncertek és a hangfürdő sem hiányozhatnak a palettáról. Az idei év különlegessége a szitár és tabla koncert és a Kirtan band fellépése. A növények szerelmesei Ázsia növényvilágával a Lótusz túrán ismerkedhetnek meg. Egy kerti sétával egybekötött előadás idejére pedig Japán különleges növényvilága kap kitüntetett figyelmet.

A XII. Lótusz Napok tematikus programokat is tartalmaznak, így az ide látogatók szombaton Kína, vasárnap pedig India értékeivel ismerkedhetnek meg. A látogatók megtudhatják, hogyan öltözködnek az indiai hölgyek, ennek jegyében pedig minden kedves vendéget szívesen látnak távol-keleti öltözetben is.

A rendezvény szervezői közös jógázásra invitálnak mindenkit szombaton és vasárnap reggel.

A rendezvény helyszíne: Szegedi Tudományegyetem Füvészkert (6726 Szeged, Lövölde u. 42.)

A rendezvény időtartama alatt ingyenes buszjáratok közlekednek a Füvészkert és a Belváros között. További információkért kattintson ide.

A részletes program és a jegyárak a Szegedi Lótusz Napok hivatalos honlapján olvashatók.

Friss hírek RSS

Friss hírek

2020. március 27.
2020. március 12.

• május 27.
    "Már az újszülöttekre is hatnak a digitális eszközök, ezért nem lehet elég korán kezdeni a nethasználattal kapcsolatos szülői tudatosságot. Persze a problémák jó részével csak akkor találkozik a szülő, ha a gyereke már kamasz lett, de azért akkor sem vagyunk teljesen eszköztelenek, ha segíteni szeretnénk. A támogatási és beavatkozási lehetőségekről, az "elég jó digitális szülőségről", kortárs online zaklatásról és iskolai netes konfliktusokról is szól majd az előadás."
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/GYURKO200317