Egyetemi drámapályázatot hirdet az SZTE Kulturális Irodája és a Szegedi Nemzeti Színház

Drámapályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája és a Szegedi Nemzeti Színház az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

Bármilyen témájú és terjedelmű művel lehet pályázni, egy szerző csak egy munkát nyújthat be. A pályaműveket két nyomtatott példányban kérik beküldeni. A pályázatra olyan magyar nyelvű színdarabot várnak, amely még nem jelent meg nyomtatásban, nem mutatták be színpadon, nem szerepelt korábbi drámapályázatokon.

17311107_1044016722368025_3855459927562498338_o

A pályázat jeligés, a szerző adatait (név, kar, szak, évfolyam, értesítési cím, telefonszám, e-mail, Neptun kód) külön lezárt borítékban kell a pályaműhöz mellékelni.

A pályaműveket a Szegedi Nemzeti Színház munkatársai, színházi szakemberekből álló bizottság bírálja el.

Díjak:

I. díj: 50.000 Ft

II. díj: 30.000 Ft

III. díj 20.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2018. szeptember 7., SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

Az arra érdemesnek talált darabot a Szegedi Nemzeti Színház felolvasó színházi keretek között bemutatja, így készíthetsz a szegedi társulatra elképzelt szereposztást is.

A drámapályázat eredményét a 23. Őszi Kulturális Fesztivál megnyitóján hirdetik ki.

SZTEinfó

Fotó: Kondor Alexandra

• október 28.
    Előadó: Prof. Dr. Csermely Péter Széchenyi-díjas magyar biokémikus, hálózatkutató
    További információ: www.pedagogiaiestek.hu
    A Mentor(h)áló és az IH közös rendezvénye
    Belépőjegy 2300 Ft, SZTE-kártyával, diákigazolvánnyal, pedagógusigazolvánnyal 1600 Ft
  • november 4.
  • november 12.
    Újabb 21. századi, mindannyiunkat érintő és érdeklő téma, újabb kivételes felkészültségű előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Steigervald Krisztián generációkutató, marketing szakember!
    Steigervald Krisztián 1999 óta foglalkozik a generációkkal, szakdolgozatát is ebből írta a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Nyolc évig dolgozott vezetőként a piackutatással foglalkozó GfK-ban, majd 2011-ben megalapította saját tanácsadó és piackutató cégét, az Emocionális Marketing Kft-t. A cég az elmúlt 7 évben több mint 100 multinacionális cég sikeres partnere volt.
    Krisztián egyedülálló módon mind a 6 ma élő generációval foglalkozik üzleti szinten is, a cégeknek marketing és HR témában ad tanácsokat, tart intergenerációs tréningeket, fókuszcsoportokat, előadásokat és csapatépítő napot. Kedvenc területe a marketing-kutatás és a marketing-pszichológia új irányú használata és összekapcsolása.
    Krisztián emellett a Lánchíd Rádió marketing szakértője volt, az Üzlet&Pszichológia marketing-témájú szerzője, állandó meghívott előadó a Corvinuson és a pécsi Közgázon, oktató a BKF-en, valamint egyéni coach, okleveles brief-coach, life-coach. Végül és nem utolsósorban: nagyszerű előadó!
    Steigervald Krisztián előadását minden szülő, nagyszülő, pedagógus számára "KÖTELEZŐ" programként javasoljuk, de jó szívvel ajánljuk a fiatalabb generációk képviselőinek figyelmébe is.