Egyetemi drámapályázatot hirdet az SZTE Kulturális Irodája és a Szegedi Nemzeti Színház

Drámapályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája és a Szegedi Nemzeti Színház az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

Bármilyen témájú és terjedelmű művel lehet pályázni, egy szerző csak egy munkát nyújthat be. A pályaműveket két nyomtatott példányban kérik beküldeni. A pályázatra olyan magyar nyelvű színdarabot várnak, amely még nem jelent meg nyomtatásban, nem mutatták be színpadon, nem szerepelt korábbi drámapályázatokon.

17311107_1044016722368025_3855459927562498338_o

A pályázat jeligés, a szerző adatait (név, kar, szak, évfolyam, értesítési cím, telefonszám, e-mail, Neptun kód) külön lezárt borítékban kell a pályaműhöz mellékelni.

A pályaműveket a Szegedi Nemzeti Színház munkatársai, színházi szakemberekből álló bizottság bírálja el.

Díjak:

I. díj: 50.000 Ft

II. díj: 30.000 Ft

III. díj 20.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2018. szeptember 7., SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

Az arra érdemesnek talált darabot a Szegedi Nemzeti Színház felolvasó színházi keretek között bemutatja, így készíthetsz a szegedi társulatra elképzelt szereposztást is.

A drámapályázat eredményét a 23. Őszi Kulturális Fesztivál megnyitóján hirdetik ki.

SZTEinfó

Fotó: Kondor Alexandra

A megjelenteket köszönti: Gácser Attila, a Biológia Intézet vezetője
    A kötetet bemutatják: a könyv lektora, Nagy Lászlóné, valamint a könyv szerkesztője és szerzői: Balázs János, Hegyi Andrea, Poór Péter, Sinka Rita és Vörös Mónika
    Hiteles és motiváló előadás a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2020-as tavaszi évadában a futás, azon belül az ultrafutás különös világáról. Vendégünk Lubics Szilvia magyar amatőr hosszútávfutó és ultramaratonista, az Ultrabalaton és a Spartathlon többszörös győztese!
    Jegyár: kedvezményes 1.800 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.400 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.