Duális képzés az SZTE TTIK Informatikai Intézetében

A hallgatók és a szakmai partnerek bevonásával konferenciát rendez a duális képzésről 2018. május 18-án az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar. A gyakorlatorientált oktatási forma tapasztalatait összegezve szó esik az új lehetőségekről is.

– A szakmai napot egyaránt ajánljuk az érdeklődő hallgatóknak, valamint a régi és új vállalati partnereinknek – hangsúlyozta dr. Beszédes Árpád, egyetemi docens (SZTE Szoftverfejlesztés Tanszék), a duális képzéssel foglalkozó program egyik szervezője.

Milyen a duális képzés helyzete Magyarországon a felsőoktatásban és a cégeknél? Ennek az oktatási formának milyen lehetőségei nyílnak a Szegedi Tudományegyetem TTIK Informatikai Intézetében? Többek között ezekre a kérdésre is válaszolnak azon a duális képzésre fókuszáló konferencián, amelynek 2018. május 18-án, pénteken az SZTE Szoftverfejlesztés Tanszék (Dugonics tér 13., 1. emelet, tárgyalóterem) adott otthont.

– A rendezvényen beszámolunk a duális képzés hátteréről, céljairól, a jelenleg is zajló képzésekről és tapasztalatokról, illetve a közeljövőben tervezett fejlesztéseinkről – sorolta az egyetemi docens. Külön hangsúlyt kap annak a kérdésnek a megválaszolása, hogy a mesterszakokat miként lehet bevonni a programba

A Duális képzés az SZTE Informatikai Intézetében című szakmai rendezvény részletes programja olvasható itt: meghivo-dualisinformatika-szeged-2018

SZTEinfo

• október 28.
    Előadó: Prof. Dr. Csermely Péter Széchenyi-díjas magyar biokémikus, hálózatkutató
    További információ: www.pedagogiaiestek.hu
    A Mentor(h)áló és az IH közös rendezvénye
    Belépőjegy 2300 Ft, SZTE-kártyával, diákigazolvánnyal, pedagógusigazolvánnyal 1600 Ft
  • november 4.
  • november 12.
    Újabb 21. századi, mindannyiunkat érintő és érdeklő téma, újabb kivételes felkészültségű előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Steigervald Krisztián generációkutató, marketing szakember!
    Steigervald Krisztián 1999 óta foglalkozik a generációkkal, szakdolgozatát is ebből írta a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Nyolc évig dolgozott vezetőként a piackutatással foglalkozó GfK-ban, majd 2011-ben megalapította saját tanácsadó és piackutató cégét, az Emocionális Marketing Kft-t. A cég az elmúlt 7 évben több mint 100 multinacionális cég sikeres partnere volt.
    Krisztián egyedülálló módon mind a 6 ma élő generációval foglalkozik üzleti szinten is, a cégeknek marketing és HR témában ad tanácsokat, tart intergenerációs tréningeket, fókuszcsoportokat, előadásokat és csapatépítő napot. Kedvenc területe a marketing-kutatás és a marketing-pszichológia új irányú használata és összekapcsolása.
    Krisztián emellett a Lánchíd Rádió marketing szakértője volt, az Üzlet&Pszichológia marketing-témájú szerzője, állandó meghívott előadó a Corvinuson és a pécsi Közgázon, oktató a BKF-en, valamint egyéni coach, okleveles brief-coach, life-coach. Végül és nem utolsósorban: nagyszerű előadó!
    Steigervald Krisztián előadását minden szülő, nagyszülő, pedagógus számára "KÖTELEZŐ" programként javasoljuk, de jó szívvel ajánljuk a fiatalabb generációk képviselőinek figyelmébe is.