Mikrobiológusok nyári tábora az SZTE-n

Idén ünnepli tizedik évfordulóját a Central European Summer Course on Mycology (CESC). A humánpatogén gombák biológiájával foglalkozó nemzetközi konferenciát és nyári iskolát két évente szervezi meg az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar Mikrobiológiai Tanszéke.

A július 6. és 11. közötti nyári iskolában a humánpatogén gombák kutatásának összes fő témakörét bemutatják a résztvevőknek. Felöleli többek között a patológia, genetika, sejtbiológia, immunológia, diagnosztika és a gombás fertőzések orvoslásának aspektusait. Az előadásokat a terület igazi „nagyágyúi” tartják, akik a világ számos országából, így például Lengyelországból, Franciaországból, az USA-ból, Szlovákiából, Csehországból, Mexikóból, Németországból, Brazíliából, Nagy-Britanniából, érkeznek Szegedre. Előad például Dr. Julian Naglik (Anglia) és Bernhar Hube (Németország), akiknek kutatócsoportjai a világon először írtak le gomba által termelt pórusképző toxint, melyről kiderült, hogy a Candida albicans, az egyik legismertebb kórokozó gomba, fontos virulencia faktora. A diákok is lehetőséget kapnak arra, hogy előadáson vagy poszteren bemutathassák a kórokozó gombákkal kapcsolatos saját kutatásaikat.

A CESC-hez idén már harmadszorra kapcsolódik a Rising Stars in Mycology Workshop, mely a kutatói léttel, életpályával foglalkozik előadások, kerekasztal- beszélgetések és egyéb interaktív programok segítségével. Az elmúlt évek során olyan fontos tárgykörök kerültek terítékre, mint a helyes kutatói magatartás, a plagizálás, a nők szerepe a tudományban vagy a minőségi tudományos cikkek megírásának folyamata.

Az angol nyelvű konferencia részletes programja itt elérhető.

SZTEinfo

• október 28.
    Előadó: Prof. Dr. Csermely Péter Széchenyi-díjas magyar biokémikus, hálózatkutató
    További információ: www.pedagogiaiestek.hu
    A Mentor(h)áló és az IH közös rendezvénye
    Belépőjegy 2300 Ft, SZTE-kártyával, diákigazolvánnyal, pedagógusigazolvánnyal 1600 Ft
  • november 4.
  • november 12.
    Újabb 21. századi, mindannyiunkat érintő és érdeklő téma, újabb kivételes felkészültségű előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Steigervald Krisztián generációkutató, marketing szakember!
    Steigervald Krisztián 1999 óta foglalkozik a generációkkal, szakdolgozatát is ebből írta a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Nyolc évig dolgozott vezetőként a piackutatással foglalkozó GfK-ban, majd 2011-ben megalapította saját tanácsadó és piackutató cégét, az Emocionális Marketing Kft-t. A cég az elmúlt 7 évben több mint 100 multinacionális cég sikeres partnere volt.
    Krisztián egyedülálló módon mind a 6 ma élő generációval foglalkozik üzleti szinten is, a cégeknek marketing és HR témában ad tanácsokat, tart intergenerációs tréningeket, fókuszcsoportokat, előadásokat és csapatépítő napot. Kedvenc területe a marketing-kutatás és a marketing-pszichológia új irányú használata és összekapcsolása.
    Krisztián emellett a Lánchíd Rádió marketing szakértője volt, az Üzlet&Pszichológia marketing-témájú szerzője, állandó meghívott előadó a Corvinuson és a pécsi Közgázon, oktató a BKF-en, valamint egyéni coach, okleveles brief-coach, life-coach. Végül és nem utolsósorban: nagyszerű előadó!
    Steigervald Krisztián előadását minden szülő, nagyszülő, pedagógus számára "KÖTELEZŐ" programként javasoljuk, de jó szívvel ajánljuk a fiatalabb generációk képviselőinek figyelmébe is.