SZTE Info

Nyílt nap az SZTE Móra Ferenc Szakkollégiumban

Nyílt napra várja augusztus 5-én az SZTE Móra Ferenc Szakkollégium azokat a leendő szegedi egyetemistákat, akik bepillantanának az ország legnagyobb és a vidék egyik legjobb szakkollégiumának mindennapjaiba.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Akik még nem tudják pontosan, a lakhatás mely formáját választhatják Szegeden, azokat is szívesen látják augusztus 5-én az SZTE Móra Ferenc Szakkollégiumban. Az intézmény nyílt napján az infrastruktúra mellett a kollégiumban zajló egyedülálló szakmai és közösségi élettel is megismerkedhetnek az érdeklődők.

További információ itt.

nyilt_nap_mora

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

esza_felso

SZTEmagazin

2020. május 26.

IMG_9666

Marton Ákos Barnabás és Vinkó Leó fiatal festőművészek, mindketten a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar rajz szakán végeztek. Évek óta alkotnak együtt, és dekorálnak: szórakozóhelyeken, fürdőben és épületek hatalmas tűzfalain csodálhatjuk meg monumentális munkáikat. Az alkotópárossal aktuális megbízásuk helyszínén beszélgettünk.

SZTEtelevízió

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.