kea_2023_01w

Kari elismerések átadása

2023. november 16-án a Kari Tanácsteremben ünnepélyes keretek között került sor a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjban részesülők oklevelének átadására, valamint a legmagasabb felvételi pontszámmal bekerült első évfolyamos hallgatók jutalmazására.

Aranykréta-díj átadására azon oktatónk számára, aki a nyári diplomaosztó ünnepség alkalmával nem tudta a kitüntetést átvenni.

Az ünnepség első felében egy Aranykréta Díj átadására került sor.A Természettudományi és Informatikai Kar Aranykréta Díjának kitüntetettjeire a TTIK-s hallgatók voksolnak évről-évre. A díjat azok a kari oktatók kaphatják, akik tartósan kiemelkedő színvonalú oktató- nevelő munkát végeznek. A díj évente egy alkalommal, intézetenként egy személy részére adományozható, ugyanannak az oktatónak 5 évenként csak egyszer.

A díjat hagyományosan a diplomaosztó ünnepség keretében szoktuk átadni. Így volt ez az idén nyáron is, és az ünnepség keretében azon oktató munkatársunk vehette át a díjat, akinek a diplomaosztón nem volt alkalma ezt megtenni.

A díjat Prof. Dr. Papp Tamás általános és tudományos dékánhelyettes adta át Dr. Barna Barnabás adjunktus, az Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék munkatársa részére.

kea_2023_02

fotó: Dusha Iringó

Prof. Dr. Horváth Dezső dékán úr a hallgatókat köszöntötte ünnepi beszédében. A legmagasabb pontszámmal felvett hallgatók teljesítményét és szüleik támogatását is méltatta, kifejezve köszönetét azért, hogy felsőoktatási tanulmányaikat az SZTE Természettudományi és Informatikai Karán folytatják. A középiskolában elért jó eredmény következménye a magas felvételi pontszám, az egyetemen elért kimagasló teljesítmény elismerésének egyik legjelentősebb formája a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj. Dékán úr gratulált az ösztöndíjban részesült TTIK-s hallgatóknak és az ünnepségen jelenlévő elsőévesek számára mint követendő példát állította felsőbb éves társaik kiemelkedő tanulmányi eredményét, és a tanuláson túli, sport- vagy egyetemi közéleti aktivitását.

kea_2023_03

fotó: Dusha Iringó

A 2023/2024. tanév Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjas TTIK-s hallgatói:

• Tóth Ádám
  • Kiss Rebeka Anna
  • Pintér Nóra Edit
  • Tráser Nándor Zoltán
  • Makány András
  • Szkalisity András
  • Hajdu Sándor Viktor
  • Gátszegi Gerda Tímea
  • Torma Bianka
  • Masa Csilla
  • Zabos Péter
  • Dabis Marcell
  • Nagy Kinga
  • Giricz Anett
  • Szász Attila
  • Péter Tamás
  • Sandle Joanna Grace
  • Gárgyán Barnabás
  • Pozsár Attila
  • Kovács Ádám

A 2023/2024. tanévben az SZTE TTIK-n szakonként a legmagasabb pontszámmal felvételt nyert, első felsőfokú tanulmányait megkezdő államilag támogatott, nappali tagozatos hallgatók:

• biológia alapszak Száraz Bálint Zsolt
  • biomérnöki alapszak Lakatos Balázs
  • fizika alapszak Waldhauser Miklós
  • földrajz alapszak Kanász Jázmin
  • földtudományi alapszak Várhelyi Zoltán
  • gazdaságinformatikus alapszak Fleisz Viktor
  • kémia alapszak Viczián Dániel
  • környezetmérnöki alapszak azonos pontszámmal Léder Ádám és Vágvölgyi Titusz László
  • matematika alapszak Dancsó Dorottya Mária
  • mérnökinformatikus alapszak Veszelovszki Ádám
  • molekuláris bionika mérnöki alapszak Kocsis Nándor
  • programtervező informatikus alapszak Németh Norbert Marcell
  • üzemmérnök-informatikus alapszak Opauszki Norbert
  • vegyészmérnöki alapszak hallgató Szabó Sára
  • villamosmérnöki alapszak Hajdú Sándor
  • osztatlan fizikatanár-matematikatanár szak Jójárt Emese

Valamennyi díjazottnak szeretettel gratulálunk!

mini-galéria