szokefalvi_nagy_bela_emlekerem_2019

Hatvani László professzor kapja a 20. Szőkefalvi-Nagy Béla Emlékérmet

Szőkefalvi-Nagy Béla Érem 2019

A Szőkefalvi-Nagy Erzsébet által alapított díjat minden évben olyan kiváló matematikus kaphatja, aki az Acta Scientiarum Mathematicarum (Szeged) folyóiratban magas szintű publikációs tevékenységet folytat. Az idei év különlegessége, hogy a díj átadására 20. alkalommal kerül sor. A folyóirat szerkesztőbizottságának javaslatára az SZTE Bolyai Intézetének Tanácsa a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet 2019-ben Hatvani László professzornak (Szegedi Tudományegyetem) ítélte oda.

Dr._Hatvani_Laszlo

Hatvani László kutatási területe a differenciálegyenletek elmélete és alkalmazásai. Több kiváló eredményt ért el a differenciálegyenletek kvalitatív elméletében, elsősorban nem-autonóm rendszerekre vonatkozóan. Jelentősek a parciális stabilitás problémájával kapcsolatos munkái. Új matematikai módszereket dolgozott ki nem-autonóm másodrendű nemlineáris differenciálegyenletek stabilitásvizsgálatára. Társszerzőkkel, megbízható numerikus módszerek alkalmazásával a periodikusan perturbált inga egyenletének kaotikusságát igazolták, ami nagy nemzetközi érdeklődést váltott ki. 1971 óta Hatvani professzor tizenhárom jelentős tudományos cikket publikált az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban.

Az ünnepélyes díjátadásra 2019. november 22-én (pénteken) 11:00-kor kerül sor a Bolyai Intézet Bolyai termében. Ez alkalomból Hatvani László professzor „Véges és végtelen Fermi-Pasta-Ulam láncok súrlódással” címmel tart előadást.

Mellékletek: Meghívó

• november 12.
    Újabb 21. századi, mindannyiunkat érintő és érdeklő téma, újabb kivételes felkészültségű előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Steigervald Krisztián generációkutató, marketing szakember!
    Steigervald Krisztián 1999 óta foglalkozik a generációkkal, szakdolgozatát is ebből írta a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Nyolc évig dolgozott vezetőként a piackutatással foglalkozó GfK-ban, majd 2011-ben megalapította saját tanácsadó és piackutató cégét, az Emocionális Marketing Kft-t. A cég az elmúlt 7 évben több mint 100 multinacionális cég sikeres partnere volt.
    Krisztián egyedülálló módon mind a 6 ma élő generációval foglalkozik üzleti szinten is, a cégeknek marketing és HR témában ad tanácsokat, tart intergenerációs tréningeket, fókuszcsoportokat, előadásokat és csapatépítő napot. Kedvenc területe a marketing-kutatás és a marketing-pszichológia új irányú használata és összekapcsolása.
    Krisztián emellett a Lánchíd Rádió marketing szakértője volt, az Üzlet&Pszichológia marketing-témájú szerzője, állandó meghívott előadó a Corvinuson és a pécsi Közgázon, oktató a BKF-en, valamint egyéni coach, okleveles brief-coach, life-coach. Végül és nem utolsósorban: nagyszerű előadó!
    Steigervald Krisztián előadását minden szülő, nagyszülő, pedagógus számára "KÖTELEZŐ" programként javasoljuk, de jó szívvel ajánljuk a fiatalabb generációk képviselőinek figyelmébe is.
  • november 13.
  • november 14.
    Az SZTE BTK Pszichológiai Intézete pszichológiatörténeti konferenciát szervez abból az alkalomból, hogy Szegeden 90 éve jött létre Magyarország első tartósan működő egyetemi lélektani intézete Várkonyi Hildebrand Dezső vezetésével. A konferenciára várunk minden érdeklődőt! A konferencia programja megtekinthető a konferencia honlapján, az előadások összefoglalóival: https://www.szegedikonferencia2019.com