szokefalvi_nagy_bela_emlekerem_2019

Hatvani László professzor kapja a 20. Szőkefalvi-Nagy Béla Emlékérmet

Szőkefalvi-Nagy Béla Érem 2019

A Szőkefalvi-Nagy Erzsébet által alapított díjat minden évben olyan kiváló matematikus kaphatja, aki az Acta Scientiarum Mathematicarum (Szeged) folyóiratban magas szintű publikációs tevékenységet folytat. Az idei év különlegessége, hogy a díj átadására 20. alkalommal kerül sor. A folyóirat szerkesztőbizottságának javaslatára az SZTE Bolyai Intézetének Tanácsa a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet 2019-ben Hatvani László professzornak (Szegedi Tudományegyetem) ítélte oda.

Dr._Hatvani_Laszlo

Hatvani László kutatási területe a differenciálegyenletek elmélete és alkalmazásai. Több kiváló eredményt ért el a differenciálegyenletek kvalitatív elméletében, elsősorban nem-autonóm rendszerekre vonatkozóan. Jelentősek a parciális stabilitás problémájával kapcsolatos munkái. Új matematikai módszereket dolgozott ki nem-autonóm másodrendű nemlineáris differenciálegyenletek stabilitásvizsgálatára. Társszerzőkkel, megbízható numerikus módszerek alkalmazásával a periodikusan perturbált inga egyenletének kaotikusságát igazolták, ami nagy nemzetközi érdeklődést váltott ki. 1971 óta Hatvani professzor tizenhárom jelentős tudományos cikket publikált az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban.

Az ünnepélyes díjátadásra 2019. november 22-én (pénteken) 11:00-kor kerül sor a Bolyai Intézet Bolyai termében. Ez alkalomból Hatvani László professzor „Véges és végtelen Fermi-Pasta-Ulam láncok súrlódással” címmel tart előadást.

Mellékletek: Meghívó

Friss hírek RSS

Friss hírek

2020. március 27.
2020. március 12.

• május 27.
    "Már az újszülöttekre is hatnak a digitális eszközök, ezért nem lehet elég korán kezdeni a nethasználattal kapcsolatos szülői tudatosságot. Persze a problémák jó részével csak akkor találkozik a szülő, ha a gyereke már kamasz lett, de azért akkor sem vagyunk teljesen eszköztelenek, ha segíteni szeretnénk. A támogatási és beavatkozási lehetőségekről, az "elég jó digitális szülőségről", kortárs online zaklatásról és iskolai netes konfliktusokról is szól majd az előadás."
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/GYURKO200317