Informatikai esték a SZAB-székházban I.

Időpont: 2019. november 07. 16.30-18.30 óra között

Helyszín: MTA SZAB-székház - 103-104-es előadóterem 6720 Szeged, Somogyi u. 7.

Program

Levezető elnök: Dr. Gyimóthy Tibor, az MTA levelező tagja, egyetemi tanár (SZTE Szoftverfejlesztés Tanszék)

• A hétköznapi gondolkodás logikája
    Dr. Dombi József
    professor emeritus (SZTE Számítógépes Algoritmusok és Mesterséges Intelligencia Tanszék)
  • A mesterséges intelligencia etikai vonatkozásairól
    Dr. Turán György tudományos főmunkatárs (SZTE Mesterséges Intelligencia Kutatócsoport)
  • A közérdek és az egyéni érdek viszonya a személyes adatok kezelése során az EU 679/2016. számú adatvédelmi rendeletének hatályba lépését követően
    Dr. Alexin Zoltán egyetemi adjunktus (SZTE Szoftverfejlesztés Tanszék)

Szervező

MTA SZAB Fizikai, Informatikai és Matematikai Szakbizottság

Kapcsolattartó

Szabó Péter Gábor

• november 12.
    Újabb 21. századi, mindannyiunkat érintő és érdeklő téma, újabb kivételes felkészültségű előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Steigervald Krisztián generációkutató, marketing szakember!
    Steigervald Krisztián 1999 óta foglalkozik a generációkkal, szakdolgozatát is ebből írta a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Nyolc évig dolgozott vezetőként a piackutatással foglalkozó GfK-ban, majd 2011-ben megalapította saját tanácsadó és piackutató cégét, az Emocionális Marketing Kft-t. A cég az elmúlt 7 évben több mint 100 multinacionális cég sikeres partnere volt.
    Krisztián egyedülálló módon mind a 6 ma élő generációval foglalkozik üzleti szinten is, a cégeknek marketing és HR témában ad tanácsokat, tart intergenerációs tréningeket, fókuszcsoportokat, előadásokat és csapatépítő napot. Kedvenc területe a marketing-kutatás és a marketing-pszichológia új irányú használata és összekapcsolása.
    Krisztián emellett a Lánchíd Rádió marketing szakértője volt, az Üzlet&Pszichológia marketing-témájú szerzője, állandó meghívott előadó a Corvinuson és a pécsi Közgázon, oktató a BKF-en, valamint egyéni coach, okleveles brief-coach, life-coach. Végül és nem utolsósorban: nagyszerű előadó!
    Steigervald Krisztián előadását minden szülő, nagyszülő, pedagógus számára "KÖTELEZŐ" programként javasoljuk, de jó szívvel ajánljuk a fiatalabb generációk képviselőinek figyelmébe is.
  • november 13.
  • november 14.
    Az SZTE BTK Pszichológiai Intézete pszichológiatörténeti konferenciát szervez abból az alkalomból, hogy Szegeden 90 éve jött létre Magyarország első tartósan működő egyetemi lélektani intézete Várkonyi Hildebrand Dezső vezetésével. A konferenciára várunk minden érdeklődőt! A konferencia programja megtekinthető a konferencia honlapján, az előadások összefoglalóival: https://www.szegedikonferencia2019.com