Informatikai esték a SZAB-székházban I.

Időpont: 2019. november 07. 16.30-18.30 óra között

Helyszín: MTA SZAB-székház - 103-104-es előadóterem 6720 Szeged, Somogyi u. 7.

Program

Levezető elnök: Dr. Gyimóthy Tibor, az MTA levelező tagja, egyetemi tanár (SZTE Szoftverfejlesztés Tanszék)

• A hétköznapi gondolkodás logikája
    Dr. Dombi József
    professor emeritus (SZTE Számítógépes Algoritmusok és Mesterséges Intelligencia Tanszék)
  • A mesterséges intelligencia etikai vonatkozásairól
    Dr. Turán György tudományos főmunkatárs (SZTE Mesterséges Intelligencia Kutatócsoport)
  • A közérdek és az egyéni érdek viszonya a személyes adatok kezelése során az EU 679/2016. számú adatvédelmi rendeletének hatályba lépését követően
    Dr. Alexin Zoltán egyetemi adjunktus (SZTE Szoftverfejlesztés Tanszék)

Szervező

MTA SZAB Fizikai, Informatikai és Matematikai Szakbizottság

Kapcsolattartó

Szabó Péter Gábor

• május 27.
    "Már az újszülöttekre is hatnak a digitális eszközök, ezért nem lehet elég korán kezdeni a nethasználattal kapcsolatos szülői tudatosságot. Persze a problémák jó részével csak akkor találkozik a szülő, ha a gyereke már kamasz lett, de azért akkor sem vagyunk teljesen eszköztelenek, ha segíteni szeretnénk. A támogatási és beavatkozási lehetőségekről, az "elég jó digitális szülőségről", kortárs online zaklatásról és iskolai netes konfliktusokról is szól majd az előadás."
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/GYURKO200317