Informatikai esték a SZAB-székházban I.

Időpont: 2019. november 07. 16.30-18.30 óra között

Helyszín: MTA SZAB-székház - 103-104-es előadóterem 6720 Szeged, Somogyi u. 7.

Program

Levezető elnök: Dr. Gyimóthy Tibor, az MTA levelező tagja, egyetemi tanár (SZTE Szoftverfejlesztés Tanszék)

• A hétköznapi gondolkodás logikája
    Dr. Dombi József
    professor emeritus (SZTE Számítógépes Algoritmusok és Mesterséges Intelligencia Tanszék)
  • A mesterséges intelligencia etikai vonatkozásairól
    Dr. Turán György tudományos főmunkatárs (SZTE Mesterséges Intelligencia Kutatócsoport)
  • A közérdek és az egyéni érdek viszonya a személyes adatok kezelése során az EU 679/2016. számú adatvédelmi rendeletének hatályba lépését követően
    Dr. Alexin Zoltán egyetemi adjunktus (SZTE Szoftverfejlesztés Tanszék)

Szervező

MTA SZAB Fizikai, Informatikai és Matematikai Szakbizottság

Kapcsolattartó

Szabó Péter Gábor

Dr. Somody Imre hosszú ideig szerepelt a leggazdagabb magyarok toplistáján, neve összeforrt a vagyonát megalapozó Plusssz pezsgőtablettával. Neve sokak számára csenghet ismerősen akár az egészségügy, a közgazdaságtan vagy a politika területéről is. A kilencvenes évek végére jutott a csúcsra; karitatív és üzleti tevékenységéért számos kimagasló kitüntetést kapott. Aztán a sikeres üzletembert egyre több anyagi kudarc érte, miközben elvált és súlyosan megbetegedett. Élete 2014-ben gyökeresen új fordulatot vett... Minderről szívesen osztja meg gondolatait a hallgatósággal.
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/SOMODY200217