Megrendezésre kerül a 29. EURASHE Annual Conference

A pályázat benyújtásának új határideje: 2019. február 22. 12:00 óra (CET)

A pályázat benyújtásának módja: a EURASHE honlapján keresztül.

A szakma- illetve gyakorlatorientált felsőoktatási intézmények európai hálózatának felkérésére az EURASHE és a Magyar Rektori Konferencia 2019. május 15-17. között rendezi meg Budapesten az EURASHE éves konferenciáját, melynek mottója: ‘Future Students. Future Universities. Future Jobs. Professional Higher Education in the changing world.’

A konferencia mottójának megfelelően a rendezvény a jövő hallgatóira, a jövő egyetemeire és a jövő munkáira fókuszál. Ezzel a tematikával összhangban került kiírásra a konferencián történő közreműködésekre irányuló pályázati felhívás is, melynek lényegét a csatolt ’Rationale’ című dokumentum foglalja össze, egyéb részletei pedig a konferencia honlapján találhatók:

A pályázat keretében két típusú közreműködésre lehet jelentkezni:

1. Breakout sessions, ami párhuzamosan megtartandó, interaktív 90 perces paneleket takar nagyságrendileg 30 fő részvételével

2. Good practice examples, melynek keretében jó gyakorlatok bemutatására kerül sor, kb. 30 perc időtartamban

A konferenciával kapcsolatos információk az EURASHE honlapján olvashatók.

• május 27.
    "Már az újszülöttekre is hatnak a digitális eszközök, ezért nem lehet elég korán kezdeni a nethasználattal kapcsolatos szülői tudatosságot. Persze a problémák jó részével csak akkor találkozik a szülő, ha a gyereke már kamasz lett, de azért akkor sem vagyunk teljesen eszköztelenek, ha segíteni szeretnénk. A támogatási és beavatkozási lehetőségekről, az "elég jó digitális szülőségről", kortárs online zaklatásról és iskolai netes konfliktusokról is szól majd az előadás."
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/GYURKO200317