Szokefalvi-Nagy_Bela_Emlekerem

Peter Šemrl professzor kapja a 19. Szőkefalvi-Nagy Béla Emlékérmet

Szőkefalvi-Nagy Béla Érem 2018

A Szőkefalvi-Nagy Erzsébet által alapított díjat minden évben olyan kiváló matematikus kaphatja, aki az Acta Scientiarum Mathematicarum (Szeged) folyóiratban magas szintű publikációs tevékenységet folytat. A folyóirat szerkesztőbizottságának javaslatára az SZTE Bolyai Intézetének Tanácsa a Szőkefalvi-Nagy Béla Érmet 2018-ban Peter Šemrl professzornak (Ljubljanai Egyetem) ítélte oda.

Semrl.Peter

Peter Šemrl a funkcionálanalízis és a lineáris algebra kiemelkedő kutatója. Alapvető eredményeket ért el a megőrzési problémák vizsgálatában, amely a funkcionálanalízis, operátorelmélet és a lineáris algebra határterülete. Eredményei a Kaplansky-sejtéssel, kommutativitást megőrző leképezésekkel, mátrixok geometriájával, operátoralgebrák lokális automorfizmusaival és rendezésizomorfizmusokkal kapcsolatban a terület fejlődése szempontjából különösen fontosaknak bizonyultak. 1995 óta öt nagyhatású dolgozatot publikált az Acta Scientiarum Mathematicarum folyóiratban, melyek egyike a legtöbb hivatkozást kapott cikke a kommutativitást megőrző leképezésekről.

Az ünnepélyes díjátadásra 2018. november 23-án (pénteken) 10:30-kor kerül sor a Bolyai Intézet Bolyai termében. Ez alkalomból Peter Šemrl „Löwner order on self-adjoint matrices and operators” címmel tart előadást.

Mellékletek: Meghívó

• október 28.
    Előadó: Prof. Dr. Csermely Péter Széchenyi-díjas magyar biokémikus, hálózatkutató
    További információ: www.pedagogiaiestek.hu
    A Mentor(h)áló és az IH közös rendezvénye
    Belépőjegy 2300 Ft, SZTE-kártyával, diákigazolvánnyal, pedagógusigazolvánnyal 1600 Ft
  • november 4.
  • november 12.
    Újabb 21. századi, mindannyiunkat érintő és érdeklő téma, újabb kivételes felkészültségű előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Steigervald Krisztián generációkutató, marketing szakember!
    Steigervald Krisztián 1999 óta foglalkozik a generációkkal, szakdolgozatát is ebből írta a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Nyolc évig dolgozott vezetőként a piackutatással foglalkozó GfK-ban, majd 2011-ben megalapította saját tanácsadó és piackutató cégét, az Emocionális Marketing Kft-t. A cég az elmúlt 7 évben több mint 100 multinacionális cég sikeres partnere volt.
    Krisztián egyedülálló módon mind a 6 ma élő generációval foglalkozik üzleti szinten is, a cégeknek marketing és HR témában ad tanácsokat, tart intergenerációs tréningeket, fókuszcsoportokat, előadásokat és csapatépítő napot. Kedvenc területe a marketing-kutatás és a marketing-pszichológia új irányú használata és összekapcsolása.
    Krisztián emellett a Lánchíd Rádió marketing szakértője volt, az Üzlet&Pszichológia marketing-témájú szerzője, állandó meghívott előadó a Corvinuson és a pécsi Közgázon, oktató a BKF-en, valamint egyéni coach, okleveles brief-coach, life-coach. Végül és nem utolsósorban: nagyszerű előadó!
    Steigervald Krisztián előadását minden szülő, nagyszülő, pedagógus számára "KÖTELEZŐ" programként javasoljuk, de jó szívvel ajánljuk a fiatalabb generációk képviselőinek figyelmébe is.