Jari Lavonen professzor előadása Szegeden a SzAB székházban

Időpont: 2018. június 14. - 16.00 óra

Helyszín: MTA SZAB-székház 6720 Szeged, Somogyi u. 7.

Részletek

2018. június 11-16. között az MTA Tantárgy-pedagógiai Kutatási Program meghívására szakértői munkalátogatást tesz Magyarországon Jari Lavonen úr, a Helsinki Egyetem professzora. Találkozik 3 szegedi és 2 budapesti kutatócsoporttal, megvitatja és tanácsaival segíti kutatómunkájukat. Látogatása során két nyilvános előadást is tart:

Budapesten az ELTE TTK lágymányosi kampuszán (1117 Pázmány Péter sétány 1/A)

2018. június 11-én du. ½ 3-kor,

Szegeden a SzAB székházban (6720 Somogyi utca 7.)

2018. június 14-én du. 4 órakor.

Előadásának címe:

Improving Finnish Teacher Education through a National Teacher Education Forum Work

Előadó:

Prof. Jari Lavonen (a természettudományok oktatásának professzora, Helsinki Egyetem, a Finn Tudományos Akadémia tagja, a Finn Nemzeti Tanárképzési Fórum elnöke)

Tartalmi kivonat:

As a part of education related key projects in the current Finnish government programme, a Finnish Teacher Education Forum was established by the Ministry of Education in February 2016 aiming to foster the improvement of teacher education as a part of national reform program. Altogether 100 experts from universities, schools, teacher, municipality and student union and from the ministry of education and culture organised a literature review on the research on teachers and teacher education, benchmarked teacher education strategies in other countries and finally organized a national brainstorming. In the new teacher education strategy, published in October 2016, it is described teachers competence in three areas and what kind of teacher education and continuous professional development of teachers are necessary to ensure that teachers are able to support students in the classroom to learn the competencies (knowledge, skill and attitude) needed today, tomorrow and in future. The forum has supported teacher education institutes in spring and autumn 2017 through allocating 50 M€ for supporting the implementation of the aims of the development program.

Forrás:

• október 28.
    Előadó: Prof. Dr. Csermely Péter Széchenyi-díjas magyar biokémikus, hálózatkutató
    További információ: www.pedagogiaiestek.hu
    A Mentor(h)áló és az IH közös rendezvénye
    Belépőjegy 2300 Ft, SZTE-kártyával, diákigazolvánnyal, pedagógusigazolvánnyal 1600 Ft
  • november 4.
  • november 12.
    Újabb 21. századi, mindannyiunkat érintő és érdeklő téma, újabb kivételes felkészültségű előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Steigervald Krisztián generációkutató, marketing szakember!
    Steigervald Krisztián 1999 óta foglalkozik a generációkkal, szakdolgozatát is ebből írta a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Nyolc évig dolgozott vezetőként a piackutatással foglalkozó GfK-ban, majd 2011-ben megalapította saját tanácsadó és piackutató cégét, az Emocionális Marketing Kft-t. A cég az elmúlt 7 évben több mint 100 multinacionális cég sikeres partnere volt.
    Krisztián egyedülálló módon mind a 6 ma élő generációval foglalkozik üzleti szinten is, a cégeknek marketing és HR témában ad tanácsokat, tart intergenerációs tréningeket, fókuszcsoportokat, előadásokat és csapatépítő napot. Kedvenc területe a marketing-kutatás és a marketing-pszichológia új irányú használata és összekapcsolása.
    Krisztián emellett a Lánchíd Rádió marketing szakértője volt, az Üzlet&Pszichológia marketing-témájú szerzője, állandó meghívott előadó a Corvinuson és a pécsi Közgázon, oktató a BKF-en, valamint egyéni coach, okleveles brief-coach, life-coach. Végül és nem utolsósorban: nagyszerű előadó!
    Steigervald Krisztián előadását minden szülő, nagyszülő, pedagógus számára "KÖTELEZŐ" programként javasoljuk, de jó szívvel ajánljuk a fiatalabb generációk képviselőinek figyelmébe is.