Doktoranduszoknak

A Magyarországi Francia Nagykövetség a 2020-2021-es tanévben ismét ösztöndíjprogramot indít azon magyar egyetemi hallgatók és kutatók számára, akik mester, doktori fokozatú tanulmányokat vagy kutatási munkát szeretnének folytatni Franciaországban. Jelentkezési határidő 2020. február 28-a.

A pályázatokat a tanszéki/kari koordinátorok által megadott határidőig a tanszékekre, kari koordináció esetében az adott Kar kari koordinátorához kell benyújtani.

Az Oszakai Egyetem két ösztöndíjas programot kínál külföldi hallgatók részére.

1. Special training program for Robotics Engineers (MSc)

2. Special training program for the intergation of data science and biomechanical engineering to support long-term life society (MSc & PhD)

A K&H Csoport ösztöndíjpályázatot hirdet a magyarországi agrárképzést folytató egyetemek és főiskolák alap-, mester- és PhD képzésben résztvevő hallgatói számára. Az ösztöndíj célja, hogy anyagi támogatással segítse az agrárágazat egészségesen fenntartható, hosszú távú fejlődését szem előtt tartó hallgatók tanulmányát, kutatómunkáját. A pályázatban három kategóriában összesen maximum 8 pályázat nyer ösztöndíjat.

Kutatócsoportunk végzett hallgatókat keres PhD hallgatói állás betöltésére 2017 szeptemberi kezdettel. A kutatás időszerű, transzlációs/klinikai onkológiai vonatkozású.

A /Deutsche Bundesstiftung Umwelt/ német szövetségi környezetvédelmi alapítvány 16. alkalommal hirdeti meg németországi szakmai gyakorlati ösztöndíját.

To promote international scientific cooperation, the Japan Society for the Promotion of Science encourages highly qualified researchers from the worldover to come to and conduct joint research activities with colleagues at Japanese universities and research institutes.

Dr. Somody Imre hosszú ideig szerepelt a leggazdagabb magyarok toplistáján, neve összeforrt a vagyonát megalapozó Plusssz pezsgőtablettával. Neve sokak számára csenghet ismerősen akár az egészségügy, a közgazdaságtan vagy a politika területéről is. A kilencvenes évek végére jutott a csúcsra; karitatív és üzleti tevékenységéért számos kimagasló kitüntetést kapott. Aztán a sikeres üzletembert egyre több anyagi kudarc érte, miközben elvált és súlyosan megbetegedett. Élete 2014-ben gyökeresen új fordulatot vett... Minderről szívesen osztja meg gondolatait a hallgatósággal.
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/SOMODY200217