SZTE Info

Fizika Napja a Természettudományi és Informatikai Karon

Laborbemutatókkal és előadásokkal várja az SZTE TTIK a Fizika Napján, 2020. január 25-én, szombaton 9 órától az érdeklődőket. Idén 60 éves a lézer témában, az SZTE TTIK Fizikai Intézetben, két helyszínen vehetnek részt a programokon a látogatók.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A korábbi évekhez hasonlóan idén is megrendezik a Fizika Napját, 2020. január 25-én 9 órától, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi- és Informatikai Kar Fizikai Intézetében (Szeged, Dóm tér 9.). Az idei rendezvényen az előadások és a laborbemutatók a 60 éves a lézer téma köré szerveződnek.

Az előadások során minden érdekességre fény derül, amit egy lézerről tudni kell. Az érdeklődők tanulhatnak a 3D nyomtatásról, a gravitációs hullámok méréséről, és az optikai pointillizmusról is.

TTIK_Fizika_Napja_2020

A laborbemutatók és kísérletek során a résztvevők kipróbálhatják, hogy milyenek lennének őrült tudósnak, kísérletezhetnek a színes lézerrel, megtudhatják, hogyan dolgoznak a szegedi csillagászok és a gravitációshullám-kutatásokkal is megismerkedhetnek. A kísérleteket az SZTE TTIK Fizikai Intézetének, az SZTE JGYPK Technika Tanszékének, a Szegedi Biológiai Kutatóközpont és az ELI munkatársai mutatják be.

További információ Dr. Fábián Lászlótól kérhető, a fabianl@physx.hu email-címen.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

esza_felso

SZTEmagazin

2020. augusztus 31.

Desktop8-001

Jászay Tamás életében meghatározó szerepe van a színháznak. A 30. THEALTER-en művészeti tanácsadóként segítette a fesztivált, emellett a blog jr. szerkesztője és a fesztivál szakmai beszélgetéseinek egyik moderátora. A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Összehasonlító Irodalomtudományi Tanszék adjunktusát kérdeztük a színházhoz fűződő viszonyáról és a kritikaírásról is.

SZTEtelevízió

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.