Online visszanézhetők az SZTE népszerű ismeretterjesztő előadásai

A Szegedi Tudományegyetem és az SZTE BTK YouTube csatornáján ingyenesen elérhetőek az SZTE Szabadegyetem és az AudMax Esték előző szemeszterének előadásai. Olyan érdekes témákról is hallhatunk mint a rákellenes fémvegyületek, az Anjou-Magyarország oklevél hagyatéka, a mesterséges intelligencia és a német nyelvű őslakosok Pápua Új-Guineában.

Az SZTE Szabadegyetem a Szegedi Tudományegyetem ismeretterjesztő előadássorozata, melynek XXIV. szemeszterében, 2019. szeptember 11-e és december 4-e között elhangzott előadásainak felvételei teljes egészükben megtekinthetők a Szegedi Tudományegyetem Youtube-csatornáján:

Forró Lajos: Ítélet nélkül likvidálva – partizánmegtorlás a Délvidéken

Csejtei Dezső: Spengler filozófiája

Csikány Tamás: Napóleontól a szabadságharcig

Janáky Csaba: Szén-dioxid: ellenség vagy erőforrás?

Kasik László: Társas problémáink megoldása – óvodától egyetemig

Véha Antal: Mindennapi kenyerünk és a mikotoxinok

Kukovecz Ákos: Műtárgymesék – hamisítás és eredetiségvizsgálat kerámiákban és festményeken

Almási Tibor: Anjou-Magyarország oklevél hagyatéka

Lenner Tibor: Budapest településmorfológiája

Enyedy Éva Anna: Rákellenes fémvegyületek a gyógyászatban és a kutatásban

Mindennapi bölcsészet – avagy: hogyan alkalmazhatók a humán tudományok a hétköznapokban? Erre mutatott példákat 2019 őszén az AudMax Esték, az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának immár negyedik szemeszterébe lépő előadássorozata. A teljes előadások megtekinthetők az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának Youtube-csatornáján:

Racsmány Mihály: Jó-e, ha könnyen tanulunk?

Kampis György: A mesterséges intelligencia és mi magunk

Maitz Péter: Német nyelvű őslakosok Pápua Új-Guineában