Egyetemi versenyeket hirdet az SZTE Kulturális Iroda

Fotópályázatot, vers- és prózamondó versenyt, képzőművészeti- és verspályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája nappali tagozatos hallgatók számára.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája Egyetemi Fotópályázatot hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

Tematikától független fekete-fehér vagy színes fotókat várnak.

Szerzőnként maximum 5 darab egyedi kép, illetve egy-egy fotósorozat (egy sorozat maximum 5 darab fotót tartalmazhat) adható be. A pályázatra kiállításra kész, paszpartuzott (a paszpartu mérete 50x70, vagy 30x40 cm) papírképet várnak. A fotók mérete a paszpartun belül tetszőleges.

A pályázatra beküldött mindegyik kép hátulján fel kell tüntetni:

- a kép címét

- a szerző adatait (név, kar, szak, évfolyam, értesítési cím, telefonszám, e-mail)

Egyéb pályázaton eddig még nem szerepelt képeket kérünk beküldeni.

A beküldött képanyagot a kiíró által felkért szakmai zsűri értékeli.

A beérkezett pályaművekből kiállítást rendeznek a 14. Egyetemi Tavasz ideje alatt az SZTE Rektori Épület Átriumában.

III. díj: 10.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2017. március 17.

SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája Egyetemi vers- és prózamondó versenyt hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

A versenyzőknek 2 szabadon választott verssel lehet nevezniük az SZTE Kulturális Irodában kapható nevezési lapon. Örömmel veszik, ha az egyik művet Arany János versei közül választják ki a pályázók, az idén 200 éve született költő tiszteletére.

Egy-egy vers műsorideje nem haladhatja meg a 10 percet.

A versenyzőknek szakértőkből álló zsűri ítéli oda a díjakat.

III. díj: 10.000 Ft

A nevezés határideje, helyszíne: 2017. március 31.

SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája verspályázatot hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára a 200 éve született Arany János tiszteletére.

A pályázatra balladákat (párbeszédekkel, lírai monológgal tarkított kisepikai mű, ami egy történetet mesél el) várnak, egyéb ritmikai, tematikai, tartalmi, hangulati megkötés nélkül.

Egy pályázó egy művel jelentkezhet, melynek terjedelme maximum 3 oldal (12-es betűméret, 1-es sorköz). A 3 oldalnál hosszabb verseket a bírálók automatikusan kizárják a versengésből.

A pályaműveket zárt, jeligével ellátott borítékban kell leadni, amelyben egy újabb, zárt boríték a jelige feloldását (név, kar, szak, évfolyam, értesítési cím, e-mail, telefon) tartalmazza.

Egyéb pályázaton eddig még nem szerepelt alkotásokat kérünk beküldeni.

A zsűri döntése alapján a legjobb balladák elhangzanak a Vers délben sorozat keretében, megjelennek a tiszatajonline oldalán, valamint a Szegedi Egyetemi Színház a IV. Szegedi Levendula Napokon (július 1-2., SZTE Füvészkert) zenés műsort állít össze és ad elő belőlük.

III. díj: 10.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2017. március 31.

SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája képzőművészeti pályázatot hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára a 200 éve született Arany János tiszteletére.

A pályázatra műfajtól függetlenül olyan alkotásokat várnak, melyek valamilyen formában kötődnek Arany Jánoshoz, a költőre és/vagy a műveire emlékeztető, azokat idéző hangulatokat, érzéseket, gondolatokat közvetítenek. Bármilyen műfajú alkotásokat elfogadnak: szobor, kisplasztika, festmény, fotó, montázs, textil, bármi, amit a pályázó művészetnek ítél.

A pályaműveken kérjük feltüntetni (vagy mellékelni) a mű címét, az alkotó adatait (név, kar, szak, évfolyam, értesítési cím, e-mail, telefon).

Egyéb pályázaton eddig még nem szerepelt alkotásokat kérünk beküldeni.

A beküldött anyagot a kiíró által felkért szakmai zsűri értékeli.

A beérkezett pályaművekből kiállítást rendezünk a 14. Egyetemi Tavasz ideje alatt az SZTE Rektori Épület Átriumában.

III. díj: 10.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2017. március 14.

• október 28.
    Előadó: Prof. Dr. Csermely Péter Széchenyi-díjas magyar biokémikus, hálózatkutató
    További információ: www.pedagogiaiestek.hu
    A Mentor(h)áló és az IH közös rendezvénye
    Belépőjegy 2300 Ft, SZTE-kártyával, diákigazolvánnyal, pedagógusigazolvánnyal 1600 Ft
  • november 4.
  • november 12.
    Újabb 21. századi, mindannyiunkat érintő és érdeklő téma, újabb kivételes felkészültségű előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Steigervald Krisztián generációkutató, marketing szakember!
    Steigervald Krisztián 1999 óta foglalkozik a generációkkal, szakdolgozatát is ebből írta a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Nyolc évig dolgozott vezetőként a piackutatással foglalkozó GfK-ban, majd 2011-ben megalapította saját tanácsadó és piackutató cégét, az Emocionális Marketing Kft-t. A cég az elmúlt 7 évben több mint 100 multinacionális cég sikeres partnere volt.
    Krisztián egyedülálló módon mind a 6 ma élő generációval foglalkozik üzleti szinten is, a cégeknek marketing és HR témában ad tanácsokat, tart intergenerációs tréningeket, fókuszcsoportokat, előadásokat és csapatépítő napot. Kedvenc területe a marketing-kutatás és a marketing-pszichológia új irányú használata és összekapcsolása.
    Krisztián emellett a Lánchíd Rádió marketing szakértője volt, az Üzlet&Pszichológia marketing-témájú szerzője, állandó meghívott előadó a Corvinuson és a pécsi Közgázon, oktató a BKF-en, valamint egyéni coach, okleveles brief-coach, life-coach. Végül és nem utolsósorban: nagyszerű előadó!
    Steigervald Krisztián előadását minden szülő, nagyszülő, pedagógus számára "KÖTELEZŐ" programként javasoljuk, de jó szívvel ajánljuk a fiatalabb generációk képviselőinek figyelmébe is.