Lang

SZTE TTIK KUTATÓISKOLÁJA 2021.

Időpontja: 2021. november 26. (péntek) Online konferencia

A rendezvény regisztrációköteles! (Regisztráció*) * A Regisztrációs felület 2020.11.15-tól erhető el!

Szülői felügyeletet gyakorló engedélye a 16. életévet be nem töltött gyermekének személyes adatainak kezelésére (doc)


  • 9.00 Köszöntő: Dr. Papp Tamás általános és tudományos dékánhelyettes
  • 9.15 „Az SZTE TTIK Kutatóiskolája 2019/2020.” címet elnyert középiskolák előadásai
  • 11.15 „Az SZTE TTIK Kutatóiskolája 2021/2022.” pályázat eredményhirdetése
  • 11.45 „Az SZTE TTIK Kutatóiskolája 2020/2021.” címet elnyert középiskolák előadásai
  • 13.45 Zárszó: Dr. Papp Tamás általános és tudományos dékánhelyettes

 

„Az SZTE TTIK Kutatóiskolája 2019/2020.”

címet elnyert középiskolák előadásai

 

9.15 - 9.30 Vajda Péter Evangélikus Gimnázium (Szarvas)

A kutatási program címe: Mendöl 115 – Szarvas településföldrajzának vizsgálata 2020

Témavezetők: Molnár Béla (iskola), Dr. Nagy Gyula (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Borbély Máté, Farkas Botond


9.30 - 9.45 Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium (Zenta)

A kutatási program címe: Ismerkedés a fotokatalízis alapjaival

Témavezetők: Szórád Endre (iskola), Dr. Hernádi Klára (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Papp Tamás, Sinkovics Alex

 

9.45 - 10.00 Péter András Gimnázium és Kollégium (Szeghalom)

A kutatási program címe: Réteges anyagok készítése, jellemzése és katalitikus hasznosítása

Témavezetők: Dr. Tabiné Lehotai Klára (iskola), Dr. Pálinkó István, Dr. Sipos Pál (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Szabó Márton


10.00 - 10.15 Csongrádi Batsányi János Gimnázium és Kollégium (Csongrád)

A kutatási program címe: Gyermekkori programozás – avagy digitális lépcső a jövő informatikusainak

Témavezetők: Giliczéné László-Kókai Mária (iskola), Dr. Németh Tamás (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Kardos Réka, Keller Kitti, Vidovics Ferenc, Pigniczki Péter, Kozma Péter, Suti Simon, Bárkai Flóra Fáni, Puskás Szilvia, Ormos Csongor


10.15 - 10.30 Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium (Sopron)

A kutatási program címe: Robotika és űrkutatás

Témavezetők: Lang Ágota (iskola), Dr. Mingesz Róbert (TTIK), Dr. Hegedűs Tibor (SZTE Bajai Obszervatórium)

A kutatásban közreműködő tanulók: Bejó Mátyás, Hargitai Benke, Molnár Barnabás, Sztojka Áron, Takács István

10.30 - 10.45 Kecskeméti Katona József Gimnázium (Kecskemét)

A kutatási program címe: Móricgáti társulások madártani vizsgálata

Témavezetők: Halász Gergely (iskola), Dr. Torma Attila (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Borbély Fanni, Pethő Dorottya, Abdel Magid Iván, Gulyás Gréta, Zsámboki Zsanett, Berki Péter

 

10.45 - 11.00 Kecskeméti Katona József Gimnázium (Kecskemét)

A kutatási program címe: Barangolások a kémiai technológiákban II.

Témavezetők: Halász Gergely (iskola), Dr. Sápi András (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Pethő Dorottya, Gulyás Gréta, Berki Péter, Tálos Lili  


11.00 - 11.15 Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola (Szeged)

A kutatási program címe: Laterális fejlődés kisgyermekeknél

Témavezetők: Dr. Just Zsuzsanna (iskola), Dr. Molnár Erika (TTIK)


„Az SZTE TTIK Kutatóiskolája 2020/2021.”

címet elnyert középiskolák előadásai

 

11.45-12.00 Csongrádi Batsányi János Gimnázium és Kollégium (Csongrád)

A kutatási program címe: @home programozás

Témavezetők: Giliczéné László-Kókai Mária (iskola), Dr. Németh Tamás (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Kardos Réka, Keller Kitti, Vidovics Ferenc, Pigniczki Péter, Suti Simon, Fülöp Kornél, Bárkai Flóra Fáni, Puskás Szilvia, Kádár Nikolett, Ormos-Gonda Csongor, Papp Hunor, Bárány Benedek

 

12.00 - 12.15 Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium (Zenta)

A kutatási program címe: Csiperketermesztési takaróanyag előállítása a letermett gombakomposzt irányított, mikrobiális újrakomposztálása révén

Témavezetők: Kormányos Róbert (iskola), Dr. Vágvölgyi Csaba, Dr. Kredics László (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Fodor Veronika, Nagygyörgy Zsóka, Fodor Kinga, Kőrösi Csenge

 

12.15 - 12.30 Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium (Zenta)

A kutatási program címe: A paradicsom növény transzformálásánál használt módszerek összehasonlító elemzése
Témavezetők: Kormányos Róbert (iskola), Dr. Mainé Dr. Csiszár Jolán, Dr. Horváth Edit, Hajnal Ádám Barnabás (TTIK)
A kutatásban közreműködő tanulók: Szőke Szintia, Nagygyörgy Zsóka, Fodor Kinga, Kőrösi Csenge

 

12.30 - 12.45 Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium (Sopron)

A kutatási program címe: Robotika és űrkutatás: második felvonás

Témavezetők: Lang Ágota (iskola), Dr. Mingesz Róbert (TTIK), Dr. Hegedűs Tibor (SZTE Bajai Obszervatórium)

A kutatásban közreműködő tanulók: Bejó Mátyás, Hargitai Benke, Molnár Barnabás, Sztojka Áron

 

12.45-13.00 Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Kollégium és Általános Iskola (Bonyhád)

A kutatási program címe: Különleges Mn(II) és In(III) tartalmú réteges kettős hidroxidok szintézise és mechanokémiai utókezelése

Témavezetők: Nagy István (iskola), Dr. Sipos Pál (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Farkas Dóra, Nagy Áron

 

13.00 - 13.15 Kecskeméti Katona József Gimnázium (Kecskemét)

A kutatási program címe: Móricgáti társulások madártani vizsgálata II.

Témavezetők: Halász Gergely (iskola), Dr. Torma Attila (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Bocskai Anna, Szűcs Eszter, Borbély Fanni, Pethő Dorottya, Abdel Magid Iván, Gulyás Gréta, Zsámboki Zsanett, Berki Péter

 

13.15 - 13.30 Kecskeméti Katona József Gimnázium (Kecskemét)

A kutatási program címe: Barangolások a kémiai technológiákban III.

Témavezetők: Halász Gergely (iskola), Dr. Sápi András (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Pethő Dorottya, Gulyás Gréta, Berki Péter, Kovács Kinga, Kiss Ferenc, Csordás Hunor, Becsei Noel

 

13.30 - 13.45 Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium (Zenta)

A kutatási program címe: Ismerkedés a fotokatalízis alapjaival környezetbarát zöld kémia eszköztárainak felhasználásával

Témavezetők: Szórád Endre (iskola), Dr. Hernádi Klára (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Papp Tamás, Sinkovics Alex


„Az SZTE TTIK Kutatóiskolája 2021/2022.”

címet elnyert középiskolák

 

Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium és Kollégium (Sopron)

A kutatási program címe: CanSat

Témavezetők: Lang Ágota (iskola), Dr. Mingesz Róbert (TTIK), Dr. Hegedüs Tibor (SZTE Bajai Obszervatórium)

A kutatásban közreműködő tanulók: Magyar Balázs, Gangl Miklós, Nagy Dániel, Rózsás Zoltán, Joó Balázs, Szabó Máté, Barkovics Kristóf, Zistler Dániel, Rózsás Gergely, Döbrössy Csongor

 

Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium (Zenta)

A kutatási program címe: A letermett gombakomposzt irányított, mikrobiális újrakomposztálást követő újrahasznosításának lehetőségei

Témavezetők: Kormányos Róbert (iskola), Dr. Vágvölgyi Csaba, Dr. Kredics László (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Szőke Szintia, Nagygyörgy Zsóka, Nagy Anita, Kőrösi Csenge, Zabos Zsófia

 

Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium és Kollégium (Zenta)

A kutatási program címe: Szerves szennyezőanyagok eltávolításában és CO2 hasznos átalakításában szerepet játszó fotokatalitikus anyagokkal való ismerkedés és vizsgálódás egyszerű kísérleti megközelítéssel

Témavezetők: Fajka Valéria (iskola), Dr. Pap Zsolt (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Nagy Endre, Kis Balázs, Nagygyörgy Zsóka

 

Csongrádi Batsányi János Gimnázium és Kollégium (Csongrád)

A kutatási program címe: Programozás elvben és gyakorlatban: versenyek, játékok és Okos Tanulási Környezet

Témavezetők: Giliczéné László-Kókai Mária (iskola), Dr. Németh Tamás (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Pigniczki Péter, Suti Simon, Bárkai Flóra Fáni, Ormos Csongor, Berkecz Anna Erika, Haduch Máté, Papp Hunor


Garay János Gimnázium Centenáriuma Alapítvány (Szekszárd)

A kutatási program címe: A szeizmológia több mint földrengéskutatás

Témavezetők: Elblinger Ferenc (iskola), Dr. Szanyi János (TTIK)


Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium (Kecskemét)

A kutatási program címe: Gravity Bank

Témavezetők: Kiss Róbert (iskola), Dr. London András (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Kovács-Bánhalmi Hédi Zita, Mihalik Sára, Nyíri Kata Luca


Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium (Kecskemét)

A kutatási program címe: Eco Gym

Témavezetők: Kiss Róbert (iskola), Dr. London András (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Tóth Hanga Katalin, Forgó Olivér, Kakuszi Bence


Kecskeméti Katona József Gimnázium (Kecskemét)

A kutatási program címe: Móricgát és az Alpári-Holt-Tisza társulásainak madártani vizsgálata

Témavezetők: Halász Gergely (iskola), Dr. Torma Attila (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Pethő Dorottya, Gulyás Gréta, Kiss Ferenc, Csordás Hunor, Becsei Noel, Bocskai Anna, Szűcs Eszter, Abdelmagid Iván, Tálos Lili, Kapás Mónika


Makói József Attila Gimnázium (Makó)

A kutatási program címe: Vízhiány- és aszályelemzés innovatív módszerekkel a Dél-Alföld területén

Témavezetők: Pluhár Gábor (iskola), Dr. Sipos György (TTIK)


Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium és Kollégium (Orosháza)

A kutatási program címe: Biokolloidok az ipar szolgálatában

Témavezetők: Francziszti László (iskola), Dr. Szilágyi István (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanuló: Varga Szilárd


Pécsi Janus Pannonius Gimnázium (Pécs)

A kutatási program címe: Pécstől Mohácson át Szegedig

Témavezetők: Dr. Csóka Balázs (iskola), Dr. Galbács Gábor (TTIK)

A kutatásban közreműködő tanulók: Nagy Eszter, Kovacsik András, Machlik Borbála, Niklai Virág

 

 

 

https://www.facebook.com/szte.ttik

6720 Szeged, Aradi vértanúk tere 1. Tel: (06 62) 544-168

www.sci.u-szeged.hu, e-mail: kutatoiskola@sci.u-szeged.hu

Friss hírek RSS

Rendezvénynaptár

Rendezvénynaptár *

Kövess minket

Facebook YouTube