I._Nagykoveti_Konferencia_konferencia

A SZTE TTIK I. Nagyköveti Konferencia

Időpontja: 2021. június 8. (kedd) Online konferencia.

A rendezvény regisztrációköteles! (Regisztráció*) * A Regisztrációs felület 2021.06.01. 15:00-tól érhető el! A konferenciára regisztrálni 2021. június 7-én 12.00 óráig lehet.

ESZA

Nagyköveti Konferencia – nem csak nagyköveteknek

Meghosszabbított jelentkezési határidő!

Még 3 napig lehet regisztrálni a SZTE Természettudományi és Informatikai Kara által 2021. június 8-án 14 órától megrendezendő SZTE TTIK I. Nagyköveti Konferenciára!

A járványügyi helyzet figyelembe vételével a konferencia online formában valósul meg. A rendezvényre a TTIK nagykövetei mellett várjuk minden érdeklődő jelentkezését!

A konferencián való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A regisztrációs felület a fenti linken érhető el.

A konferenciára regisztrálni 2021. június 7-én 12.00 óráig lehet

A SZTE TTIK I. Nagyköveti Konferencia konferencia program

A járványügyi helyzet figyelembe vételével a konferencia online formában, a Microsoft Teams keretein belül, valósul meg.

14.00-14.10: Megnyitó (Prof. Dr. Farsang Andrea)

14.10-15:00: Az iskola újragombolása: kellenek-e tantárgyak? (Gondolatébresztő) (előadó: Radó Péter, oktatáskutató)

15.00-15.50: A természettudományos gondolkodás fejlesztésének lehetőségei (előadó: Dr. Korom Erzsébet)

15.50-16.10: Komplex Alapprogram - Szeged bemutatása (előadó: Csetreki Rita)

16.15-től szakos programok a TTIK Intézeteiben

A Biológia Intézet és az SZTE Alma Mater közös programja, 16.15–18.00

16.15-17.00: A Biológia Intézethez kötődő oktatási paletta bemutatása, majd rövid kötetlen beszélgetés.
17.00-18.00: Action Learning módszertan (előadó: Fischer Mónika)
Az SZTE Alma Mater szervezésében Fischer Mónika, coach olyan specifikus, pedagógusoknak szóló egyéni posztcovid "elemzéseket" helyez foglalkozása fókuszába, amely a pandémia időszakának feldolgozási módjait, annak nehézségeit, valamint a lelki feltöltődés technikáit veszi sorra.

Bolyai Intézet programja

16.15-16.45: Járványok matematikája (Röst Gergely)

Fizikai Intézet programja

16.15 - : A Fizikai Intézet képzési kínálatának bemutatása, majd kötetlen beszélgetés, melynek témája mivel tudja segíteni az intézet a fizikatanárokat és a fizika iránt érdeklődő diákokat. A beszélgetést vezeti: Dr. Szalai Tamás és Dr. Kopasz Katalin

Földrajzi és Földtudományi Intézet programja

16.00 Köszöntő

16.05-16.15. 1. Pál Viktor: Az Intézet által kínált képzési paletta rövid bemutatása: a rövid bemutató célja kiemelni a képzés gyakorlatorientáltságát, megmutatni, hogy milyen lehetőségek rejlenek a földrajz, földtudomány és környezetmérnök képzésekben.

16.15-16.30 2. Nagy Gyula: A földrajz és földtudomány szakon végzett hallgatók kereseti és elhelyezkedési lehetőségei: az előadás célja bemutatni az elmúlt évek foglalkoztatási statisztikáit, kereseti adatait alap és mesterszinten a földrajz, földtudomány és tanári szakok esetében.

16.30-16.45 Barta Károly: Interaktív laborbemutató – kisfilmek az intézet laborjairól és működésükről

16.45 – Kerekasztal beszélgetés: a földrajz közoktatási jövője, közös gondolkodás a képzés megújításáról, főbb szempontokról, az új földrajz és földtudományi fókuszokról

A kerekasztal beszélgetés vitaindító gondolatai:

• digitalizáció és terep a földrajzoktatásban
  • „okos” és fenntartható szemlélet a földrajzban
  • az általános- és középiskola együttműködése az egyetemmel
  • ösztöndíjlehetőségek, pályázati lehetőségek
  • óraszám és oktatás

Informatikai Intézet program

16.00- Téma: Középiskolai informatikai tehetséggondozás

A fórumra szeretettel várunk minden középiskolai informatika tanárt, aki szívesen beszélgetne a középiskolai informatikai oktatásban szerzett tapasztalatokról. Beszélgessünk arról, hogyan lehet sikeres diákokat nevelni illetve tanítani, akik később a pozitív élmények hatására választják majd az informatikai pályát! Mivel tudná az Egyetem segíteni az Önök munkáját? Meghallgatnánk véleményüket arról is, hogy egy egyetemi szakkör vagy pl. egy programozó csapatverseny indítása milyen hatással lehet a diákokra vagy a középiskolai informatika oktatásra. Várjuk javaslataikat és ötleteiket a későbbi eredményes együttműködés reményében.

A kerekasztal beszélgetés egyetemi résztvevői:

• Nyúl László intézetvezető
  • Mingesz Róbert intézetvezető-helyettes
  • Nagy Antal intézetvezető-helyettes
  • Csirik János professor emeritus
  • Jász Judit egyetemi adjunktus
  • Németh Tamás egyetemi adjunktus
  • Siket István egyetem adjunktus

Kémiai Intézet program

16.15-16.40: Köszöntő, a Kémiai Intézet bemutatása (Sipos Pál)

16.40 -: A Kémiai Intézet nagy műszereinek és ipari projektjeinek bemutatása

Támogató pályázatunk: A Szegedi Tudományegyetem készségfejlesztő és kommunikációs programjainak megvalósítása a felsőoktatásba való bekerülés előmozdítására és az MTMI szakok népszerűsítésére. Pályázati azonosító: EFOP-3.4.4-16-2017-00015