nkfih

Intézeti sikerek az NKFIH OTKA pályázatokon

A Fizikai Intézet négy munkatársa is sikerrel szerepelt a a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett alapkutatási pályázatokon.

Több mint 330 kutató és kutatócsoport nyert összesen 12 milliárd forint támogatást az elkövetkező 3 vagy 4 évre a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett alapkutatási pályázatokon. Az egyéni kutatókat és kutatócsoportokat megcélzó, úgynevezett OTKA-típusú programok a legkülönbözőbb kutatói kezdeményezésű projektek finanszírozásával, három pályázati kategóriában segítik a hazai tudományos élet legkiválóbb kutatóinak szakmai fejlődését, eredményeit és nemzetközi elismertségét.

A Fizikai Intézet munkatársainak nyertes pályázatai:

Kutatási témapályázatok (K):

Azonosító
Vezető kutató / Kutatási téma / Kutatás helyszíne
Időtartam (hónap)
Támogatási összeg (M Ft)
Fizika 138339 Szatmári Sándor: Nagy specifikus intenzitású (UV) lézerrendszerek intenzitásának, időbeli kontrasztjának javítása, továbbá hullámhosszuk és alkalmazási területeik kiterjesztése (Szegedi Tudományegyetem) 46 44 999
Földtudományok 2
138176
Bozóki Zoltán: Nyitott kamrás fotoakusztikus rendszerek fejlesztése és alkalmazása az ammónia és a vízgőz földfelszín-légkör közötti kicserélődésének mérésére (Szegedi Tudományegyetem) 48
48 000
Élettan, Kórélettan, Gyógyszertan és Endokrinológia 138032 Peták Ferenc: Új lélegeztetési mód kidolgozása: magasfrekvenciás oszcilláció illesztése a konvencionális hullámformára (Szegedi Tudományegyetem) 48
40 330

Posztdoktori kiválósági program (PD):

Azonosító
Vezető kutató / Kutatási téma / Kutatás helyszíne
Időtartam (hónap)
Támogatási összeg (M Ft)
Fizika 139077 Kohut Attila: Plazmonikus kétkomponensű nanorészecskék kialakulásának vizsgálata szikra-plazmában (Szegedi Tudományegyetem) 36 26 625

Tanulmányi hírek

phd

A doktori képzésre jelentkezés határideje: 2024. május 15.

Fizikus_mernoki

Új szakkal bővítjük képzési kínálatunkat: 2024. szeptemberétől fizikus-mérnöki alapszakon is tanulhatnak az SZTE Fizikai Intézethez jelentkező hallgatók.

Friss hírek

Középiskolásoknak szóló számítógépes modellezési videósorozatot készít Dr. Földi Péter egyetemi docens az SZTE Fizikai Intézet Elméleti Fizikai Tanszékének vezetője. A 6. részénél tartó sorozat Fizika és Python - játék és modellezés címmel érhető el, és célja, hogy szórakoztató metodikával vezesse el a fiatalokat a numerikus számítások heuréka élményéhez.

aeroszol2

Az SZTE Fizikai Intézet kutatói is részt vettek az SZTE és a Magyar Aeroszol Társaság által szervezett Magyar Aeroszol Konferencián. A nagy hagyományú és széles érdeklődésre számot tartó, 16. alkalommal megrendezett konferenciának a Szarvas Liget Wellness és Konferencia Hotel adott otthont április 25. és 27. között.

instagramYouTube