2024. április 18., csütörtök

SZTE_Szabadegyetem_XXVII._szem._Dr._Horvath_Dezso

SZTE Szabadegyetem XXVII. szemeszter: Dr. Horváth Dezső - Kemobrionika: a vegyészek modern virágos kertje

Az önszerveződő csapadékképződési folyamatok egyike a biomimetikus mikro- és nanocsöveket képző vegyészek virágos kertje. Ez a jelenség lehetőséget ad számunkra, hogy felfedezzük, mennyiségileg jellemezzük és megértsük azokat a nemegyensúlyi fizikai-kémiai folyamatokat, amelyek egyebek között fényt deríthetnek az élet megjelenéséhez szükséges körülményekre. Az ezzel foglalkozó tudományterület a kemobrionika nevet kapta, ugyanis itt az anyagi szerkezetek kiépülése az ionáramlás hatására valósul meg. A folyamatok megértéséhez a különböző tudományágak közötti szinergetikára van szükség: fizika, kémia, matematikai modellezés és biológia.