Jari Lavonen professzor előadása Szegeden a SzAB székházban

Időpont: 2018. június 14. - 16.00 óra

Helyszín: MTA SZAB-székház 6720 Szeged, Somogyi u. 7.

Részletek

2018. június 11-16. között az MTA Tantárgy-pedagógiai Kutatási Program meghívására szakértői munkalátogatást tesz Magyarországon Jari Lavonen úr, a Helsinki Egyetem professzora. Találkozik 3 szegedi és 2 budapesti kutatócsoporttal, megvitatja és tanácsaival segíti kutatómunkájukat. Látogatása során két nyilvános előadást is tart:

Budapesten az ELTE TTK lágymányosi kampuszán (1117 Pázmány Péter sétány 1/A)

2018. június 11-én du. ½ 3-kor,

Szegeden a SzAB székházban (6720 Somogyi utca 7.)

2018. június 14-én du. 4 órakor.

Előadásának címe:

Improving Finnish Teacher Education through a National Teacher Education Forum Work

Előadó:

Prof. Jari Lavonen (a természettudományok oktatásának professzora, Helsinki Egyetem, a Finn Tudományos Akadémia tagja, a Finn Nemzeti Tanárképzési Fórum elnöke)

Tartalmi kivonat:

As a part of education related key projects in the current Finnish government programme, a Finnish Teacher Education Forum was established by the Ministry of Education in February 2016 aiming to foster the improvement of teacher education as a part of national reform program. Altogether 100 experts from universities, schools, teacher, municipality and student union and from the ministry of education and culture organised a literature review on the research on teachers and teacher education, benchmarked teacher education strategies in other countries and finally organized a national brainstorming. In the new teacher education strategy, published in October 2016, it is described teachers competence in three areas and what kind of teacher education and continuous professional development of teachers are necessary to ensure that teachers are able to support students in the classroom to learn the competencies (knowledge, skill and attitude) needed today, tomorrow and in future. The forum has supported teacher education institutes in spring and autumn 2017 through allocating 50 M€ for supporting the implementation of the aims of the development program.

Forrás:

A megjelenteket köszönti: Gácser Attila, a Biológia Intézet vezetője
    A kötetet bemutatják: a könyv lektora, Nagy Lászlóné, valamint a könyv szerkesztője és szerzői: Balázs János, Hegyi Andrea, Poór Péter, Sinka Rita és Vörös Mónika
    Hiteles és motiváló előadás a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2020-as tavaszi évadában a futás, azon belül az ultrafutás különös világáról. Vendégünk Lubics Szilvia magyar amatőr hosszútávfutó és ultramaratonista, az Ultrabalaton és a Spartathlon többszörös győztese!
    Jegyár: kedvezményes 1.800 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.400 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.