Hirdetmény Pótzáróvizsga időszakról Nappali és levelező tagozatos hallgatóknak

Rektori Utasítás: „A nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 112.§ (1) bekezdésére figyelemmel a Szegedi Tudományegyetemen 2018. augusztus 27. és 31. között pótzáróvizsga-időszakot hirdetek.

A pótzáróvizsga-időszak során záróvizsgát tehetnek a volt hallgatók az alábbi feltételek mellett:

1. Csak olyan volt hallgatók jelentkezhetnek, akik 2016. szeptember 1-jéig végbizonyítványt szereztek.
  2. A pótzáróvizsga-időszakban záróvizsgát az tehet, akinek van érvényes záróvizsga-jelentkezése a 2018 tavaszi záróvizsga-időszakra, vagy a 3. pont szerint jelentkezik (pótjelentkezés). Az ÁJTK jogász szakon a többszakaszos záróvizsga miatt pótjelentkezés nem lehetséges, tehát csak azok élhetnek ezzel a lehetőséggel, akik a tavaszi záróvizsga-időszakban érvényes jelentkezéssel rendelkeznek.
  3. A pótzáróvizsgára 2018. július 29-ig lehet jelentkezni a kari eljárásrendeknek megfelelően. Pótzáróvizsga-időszakot akkor kell szervezni, ha van elfogadott jelentkező.
  4. Pótzáróvizsgára csak az jelentkezhet, akinek már van konzulensi és opponensi véleménnyel bíró szakdolgozata, a pótzáróvizsga-időszakban csak a szakdolgozat megvédése és az adott szak esetén előírt záróvizsgarészek teljesítése történhet. Kivétel a BTK egyes szakjai, ahol a szakdolgozat része a portfólió vagy a szakmódszertani fejezet: a már egyébként kész szakdolgozat hiányzó a portfólió/szakmódszertan fejezetét a jelentkező a kar eljárásrendje szerint pótolhatja.”

A TTIK eljárásrendje a pótzáróvizsga-időszakhoz:

Záróvizsgára jelentkezés: 2018. július 29. 23:59 a MODULO-ban (Beadási hely: TTIK TO)
Az Nftv. 112. § alapján azok a hallgatók, akik tanulmányaikat 2006. szeptember 1. előtt kezdték meg és abszolutóriummal rendelkeznek, oklevelüket legkésőbb 2018. szeptember 1-ig szerezhetik meg. Ezen hallgatói körnek biztosít a Rektori utasítás egy pótzáróvizsga időszakot. Azon hallgatóknak, akiknek elégtelen bírálat miatt nem volt védésre bocsátható a szakdolgozata, az nem jelentkezhet pótzáróvizsgára!

Záróvizsga időszak: 2018. augusztus 27-31.
Szak/diplomadolgozat feltöltése a MODULO-ba: jelentkezés beadása után, 2018. július 29. 23:59-ig
A záróvizsga beosztás: 2018. augusztus 3-tól a TO folyosóján és a Kari honlapon lesz megtekinthető.
Záróvizsga tételek: 2018. március 7-től a Kar honlapján található.
Záróvizsga Bizottságok: 2018. április 3-tól a Kar honlapján található.

Záróvizsgára bocsátás feltételei:

• Végbizonyítvány (abszolutórium) megszerzése: 2016. szeptember 1-jéig
  • Pótzáróvizsgára csak az jelentkezhet, akinek már van konzulensi és/vagy opponensi véleménnyel bíró szakdolgozata
  • a „Záróvizsga jelentkezés – TTIK” elektronikus űrlap beadása a MODULO-ban,
  • a „Szakdolgozat leadás TTIK” kapcsolódó űrlap beadása a MODULO-ban,
  • nem lehet tartozása az Egyetem felé.

Szeged, 2018. július10.

Dr. Farsang Andrea
oktatási dékánhelyettes

• október 28.
    Előadó: Prof. Dr. Csermely Péter Széchenyi-díjas magyar biokémikus, hálózatkutató
    További információ: www.pedagogiaiestek.hu
    A Mentor(h)áló és az IH közös rendezvénye
    Belépőjegy 2300 Ft, SZTE-kártyával, diákigazolvánnyal, pedagógusigazolvánnyal 1600 Ft
  • november 4.
  • november 12.
    Újabb 21. századi, mindannyiunkat érintő és érdeklő téma, újabb kivételes felkészültségű előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Steigervald Krisztián generációkutató, marketing szakember!
    Steigervald Krisztián 1999 óta foglalkozik a generációkkal, szakdolgozatát is ebből írta a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Nyolc évig dolgozott vezetőként a piackutatással foglalkozó GfK-ban, majd 2011-ben megalapította saját tanácsadó és piackutató cégét, az Emocionális Marketing Kft-t. A cég az elmúlt 7 évben több mint 100 multinacionális cég sikeres partnere volt.
    Krisztián egyedülálló módon mind a 6 ma élő generációval foglalkozik üzleti szinten is, a cégeknek marketing és HR témában ad tanácsokat, tart intergenerációs tréningeket, fókuszcsoportokat, előadásokat és csapatépítő napot. Kedvenc területe a marketing-kutatás és a marketing-pszichológia új irányú használata és összekapcsolása.
    Krisztián emellett a Lánchíd Rádió marketing szakértője volt, az Üzlet&Pszichológia marketing-témájú szerzője, állandó meghívott előadó a Corvinuson és a pécsi Közgázon, oktató a BKF-en, valamint egyéni coach, okleveles brief-coach, life-coach. Végül és nem utolsósorban: nagyszerű előadó!
    Steigervald Krisztián előadását minden szülő, nagyszülő, pedagógus számára "KÖTELEZŐ" programként javasoljuk, de jó szívvel ajánljuk a fiatalabb generációk képviselőinek figyelmébe is.