Kornyezettudomanyi_Diakkonferencia

Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencia az SZTE-n

A Szegedi Tudományegyetem Környezettudományi és Műszaki Intézet szervezésében 2016. március 30. és április 1. között Szegeden rendezik meg a XV. Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferenciát. A tanácskozás fővédnökei Dr. Áder János köztársasági elnök és Dr. Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter.

A két évenként megrendezett konferencia a környezettudomány-környezetvédelemi felsőoktatás legrangosabb országos rendezvénye. A három napos tudományos tanácskozáson közel 130 előadás hangzik el 12 szekcióban.

A XV. Országos Felsőoktatási Környezettudományi Diákkonferencia ünnepélyes megnyitóját 2016. március 30-án, 13 óra 30 perckor az SZTE TTIK Egyetem utcai épületének Földtudományi Nagyelőadójában tarják. A konferenciát megnyitja Dr. Rákhely Gábor, az SZTE TTIK Környezettudományi és Műszaki Intézet intézetvezetője, köszöntőt mond Dr. Mucsi László, az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar dékánja. A megnyitón előadást tart Nagy Sándor, városfejlesztési alpolgármester ésDr. Ágoston Csaba, a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége elnöke.

A rendezvény egyrészt a környezetvédelem iránt elkötelezett hallgatók országos/regionális szintű szakmai bemutatkozásának ad teret, másrészt szorosabbra kívánja vonni a felsőoktatás és a gazdasági szféra kapcsolatát. Ezért a rendezvényre az összes környezetvédelem témában érdekelt hazai es magyar nyelvű romániai egyetem diákja és oktatója mellett a környezettel kapcsolatos gazdasági tevékenységeket végző cégek is meghívást kaptak.

Az előadások nyilvánosak, így a Szervezők minden kedves érdeklődőt szeretettel várnak!

A rendezvény honlapja és a részletes program itt érhető el.

Dr. Somody Imre hosszú ideig szerepelt a leggazdagabb magyarok toplistáján, neve összeforrt a vagyonát megalapozó Plusssz pezsgőtablettával. Neve sokak számára csenghet ismerősen akár az egészségügy, a közgazdaságtan vagy a politika területéről is. A kilencvenes évek végére jutott a csúcsra; karitatív és üzleti tevékenységéért számos kimagasló kitüntetést kapott. Aztán a sikeres üzletembert egyre több anyagi kudarc érte, miközben elvált és súlyosan megbetegedett. Élete 2014-ben gyökeresen új fordulatot vett... Minderről szívesen osztja meg gondolatait a hallgatósággal.
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/SOMODY200217