Megjelent az Osztrák-Magyar AKCIÓ Alapítvány (OMAA), pályázati felhívása 2017. évre

OMAA

Az Osztrák-Magyar AKCIÓ Alapítvány (OMAA)/

Stiftung Aktion Österreich-Ungarn (AÖU) Kuratóriumának

PÁLYÁZATI FELHÍVÁSA a 2017. évre

Az OMAA/AÖU Kuratóriuma pályázatot hirdet ausztriai és magyarországi tudományos kutatási és felsőoktatási területen folytatott együttműködések támogatására és ausztriai ösztöndíjas tartózkodásra.

Az ösztöndíjas program keretében, kutatói, egyetemi oktatói, PhD-hallgatói ausztriai ösztöndíjak pályázhatók meg német nyelven.

Az projektpályázatok keretében történő együttműködés során közös tudományos kutatási és felsőoktatási folyamatok lebonyolításának támogatására nyújtható be pályázat német nyelven.

Pályázati lehetőségek és határidők:

1. Rövid (3 napos) felsőoktatásban oktató, kutatói ösztöndíjakra:

2017-ben folyamatosan

2. Felsőoktatás oktatói, kutatói 1 hónapos ösztöndíjaira:

2017. október 30. és december 15.

3. Semester- Ösztöndíjak PhD-hallgatók részére:

2017. október 30.

4. Nyári német nyelvtanfolyam Salzburgban PhD hallgatóknak (bölcsész szakirány kivételével)

előreláthatólag 2018. március 15.

5. Osztrák-magyar együttműködési PROJEKTPÁLYÁZATOKRA:

2017. október 30.

Pályázataink teljes szövege megtalálható:

Információ az alapítvány Titkárságán kérhető:
E-mail:omaa@omaa.hu

Az Osztrák Magyar Akció Alapítvány az Emberi Erőforrások Minisztériuma, www.emmi.gov.hu és a Bundesministerium für Wissenschaft, Forschung und Wirtschaft, www.bmwfw.gv.at támogatásával működik.

OMAA

Ausschreibung des Kuratoriums der Stiftung Aktion Österreich-Ungarn (AÖU) für 2017

Das Kuratorium der Stiftung AÖU schreibt für folgende Programme Bewerbungen aus:

Stipendienbewerbungen nach Österreich von Ungarn bzw. von Österreich nach Ungarn

für Hochschullehrer und PhD-s der Hochschuleinrichtungen in Ungarn und in Österreich

sowie

Anträge auf gemeinsame, österreichisch- ungarische Projekte zwischen Hochschuleinrichtungen in Österreich und Ungarn.

Ziele der Aufenthalte können gemeinsame Wissenschaftliche- und Forschungsaufentlhalte sein.

Bewerbungen werden ausschliesslich in deutscher Sprache akzeptiert.

Bewerbungen sind für folgende Programme möglich:

1. Bewerbungen um Kurzaufenthalte (3 Tage)

im Jahre 2017 laufend

2. Bewerbungen für Hochschullehrer in Ungarn

30. Oktober, 15. Dezember 2017

3. Semesteraufenthalte für PhD-s

30. Oktober 2017

4. Sommersprachkurse in Salzburg für PhD-s (Ausnahme: Phylologen)

voraussichtlich: 15. März 2018

5. Eingabe von gemeinsamen österreichisch-ungarischen Projekten auf Zusammenarbeit

30. Oktober 2017

Weitere Informationen unter: www.omaa.hu und per E-Mail: omaa@omaa.hu .

Die AÖU wird von dem ungarischen Emberi Erőforrások Minisztériuma www.emmi.gov.hu und dem Bundesministerium für Wissenschaft, Forschung und Wirtschaft, www.bmwfw.gv.at unterstützt.

Pályázati felhívás itt olvasható.

• október 28.
    Előadó: Prof. Dr. Csermely Péter Széchenyi-díjas magyar biokémikus, hálózatkutató
    További információ: www.pedagogiaiestek.hu
    A Mentor(h)áló és az IH közös rendezvénye
    Belépőjegy 2300 Ft, SZTE-kártyával, diákigazolvánnyal, pedagógusigazolvánnyal 1600 Ft
  • november 4.
  • november 12.
    Újabb 21. századi, mindannyiunkat érintő és érdeklő téma, újabb kivételes felkészültségű előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Steigervald Krisztián generációkutató, marketing szakember!
    Steigervald Krisztián 1999 óta foglalkozik a generációkkal, szakdolgozatát is ebből írta a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Nyolc évig dolgozott vezetőként a piackutatással foglalkozó GfK-ban, majd 2011-ben megalapította saját tanácsadó és piackutató cégét, az Emocionális Marketing Kft-t. A cég az elmúlt 7 évben több mint 100 multinacionális cég sikeres partnere volt.
    Krisztián egyedülálló módon mind a 6 ma élő generációval foglalkozik üzleti szinten is, a cégeknek marketing és HR témában ad tanácsokat, tart intergenerációs tréningeket, fókuszcsoportokat, előadásokat és csapatépítő napot. Kedvenc területe a marketing-kutatás és a marketing-pszichológia új irányú használata és összekapcsolása.
    Krisztián emellett a Lánchíd Rádió marketing szakértője volt, az Üzlet&Pszichológia marketing-témájú szerzője, állandó meghívott előadó a Corvinuson és a pécsi Közgázon, oktató a BKF-en, valamint egyéni coach, okleveles brief-coach, life-coach. Végül és nem utolsósorban: nagyszerű előadó!
    Steigervald Krisztián előadását minden szülő, nagyszülő, pedagógus számára "KÖTELEZŐ" programként javasoljuk, de jó szívvel ajánljuk a fiatalabb generációk képviselőinek figyelmébe is.