Megjelent az Osztrák-Magyar AKCIÓ Alapítvány (OMAA), pályázati felhívása 2017. évre

OMAA

Az Osztrák-Magyar AKCIÓ Alapítvány (OMAA)/

Stiftung Aktion Österreich-Ungarn (AÖU) Kuratóriumának

PÁLYÁZATI FELHÍVÁSA a 2017. évre

Az OMAA/AÖU Kuratóriuma pályázatot hirdet ausztriai és magyarországi tudományos kutatási és felsőoktatási területen folytatott együttműködések támogatására és ausztriai ösztöndíjas tartózkodásra.

Az ösztöndíjas program keretében, kutatói, egyetemi oktatói, PhD-hallgatói ausztriai ösztöndíjak pályázhatók meg német nyelven.

Az projektpályázatok keretében történő együttműködés során közös tudományos kutatási és felsőoktatási folyamatok lebonyolításának támogatására nyújtható be pályázat német nyelven.

Pályázati lehetőségek és határidők:

1. Rövid (3 napos) felsőoktatásban oktató, kutatói ösztöndíjakra:

2017-ben folyamatosan

2. Felsőoktatás oktatói, kutatói 1 hónapos ösztöndíjaira:

2017. október 30. és december 15.

3. Semester- Ösztöndíjak PhD-hallgatók részére:

2017. október 30.

4. Nyári német nyelvtanfolyam Salzburgban PhD hallgatóknak (bölcsész szakirány kivételével)

előreláthatólag 2018. március 15.

5. Osztrák-magyar együttműködési PROJEKTPÁLYÁZATOKRA:

2017. október 30.

Pályázataink teljes szövege megtalálható:

Információ az alapítvány Titkárságán kérhető:
E-mail:omaa@omaa.hu

Az Osztrák Magyar Akció Alapítvány az Emberi Erőforrások Minisztériuma, www.emmi.gov.hu és a Bundesministerium für Wissenschaft, Forschung und Wirtschaft, www.bmwfw.gv.at támogatásával működik.

OMAA

Ausschreibung des Kuratoriums der Stiftung Aktion Österreich-Ungarn (AÖU) für 2017

Das Kuratorium der Stiftung AÖU schreibt für folgende Programme Bewerbungen aus:

Stipendienbewerbungen nach Österreich von Ungarn bzw. von Österreich nach Ungarn

für Hochschullehrer und PhD-s der Hochschuleinrichtungen in Ungarn und in Österreich

sowie

Anträge auf gemeinsame, österreichisch- ungarische Projekte zwischen Hochschuleinrichtungen in Österreich und Ungarn.

Ziele der Aufenthalte können gemeinsame Wissenschaftliche- und Forschungsaufentlhalte sein.

Bewerbungen werden ausschliesslich in deutscher Sprache akzeptiert.

Bewerbungen sind für folgende Programme möglich:

1. Bewerbungen um Kurzaufenthalte (3 Tage)

im Jahre 2017 laufend

2. Bewerbungen für Hochschullehrer in Ungarn

30. Oktober, 15. Dezember 2017

3. Semesteraufenthalte für PhD-s

30. Oktober 2017

4. Sommersprachkurse in Salzburg für PhD-s (Ausnahme: Phylologen)

voraussichtlich: 15. März 2018

5. Eingabe von gemeinsamen österreichisch-ungarischen Projekten auf Zusammenarbeit

30. Oktober 2017

Weitere Informationen unter: www.omaa.hu und per E-Mail: omaa@omaa.hu .

Die AÖU wird von dem ungarischen Emberi Erőforrások Minisztériuma www.emmi.gov.hu und dem Bundesministerium für Wissenschaft, Forschung und Wirtschaft, www.bmwfw.gv.at unterstützt.

Pályázati felhívás itt olvasható.

Friss hírek RSS

Friss hírek

2020. március 27.
2020. március 12.

• május 27.
    "Már az újszülöttekre is hatnak a digitális eszközök, ezért nem lehet elég korán kezdeni a nethasználattal kapcsolatos szülői tudatosságot. Persze a problémák jó részével csak akkor találkozik a szülő, ha a gyereke már kamasz lett, de azért akkor sem vagyunk teljesen eszköztelenek, ha segíteni szeretnénk. A támogatási és beavatkozási lehetőségekről, az "elég jó digitális szülőségről", kortárs online zaklatásról és iskolai netes konfliktusokról is szól majd az előadás."
    Jegyinformációk: http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/event/GYURKO200317