TTIK

Energia Szabadegyetem

Szeptember 16-án indul az SZTE Természettudományi és Informatikai Kara által szervezett Energia Szabadegyetem c. előadássorozat, melynek keretében neves szakemberek tartanak előadásokat sokakat érintő és érdeklő kérdésekről.

Az előadásokra péntek délutánonként fél 3-tól kerül sor az SZTE Kiss Árpád tantermében (Béke épület, Rerrich tér), melyekre minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Mottónk: Átfogó előadások az energiaforrásokról, az energiafelhasználás tudományos és társadalmi kérdéseiről - hitelesen, közérthetően, mindenkinek.

A részletes program (PDF)

Dr. Kóbor Balázs: Megújuló energiaellátási lehetőségek régiónkban (2011.12.16.) (PDF)

Prof. Dr. Hernádi Klára: Nanotechnológiai kutatások a napenergia-hasznosítás területén (2011.12.02.) (PDF)

Dr. Rovó István: Energetikai beruházások az SZTE-n; Energiafelhasználás köz- és lakóépületekben (2011.11.25.) (PDF)

Prof. Dr. Kovács Kornél: A biohidrogén és a biogáz biotechnológiája (2011.11.18.) (PDF)

Dr. Halász János: A hidrogéngazdaság lehetőségei (2011.11.11.) (PDF)

Dr. Benkő Zsolt (főiskolai tanár, SZTE JGYPK Technika Tanszék): Energiafelhasználás otthonainkban és környezetünkben (2011.10.28.) (PDF) videofelvétel (940 MB)

Prof. Dr. Aszódi Attila (igazgató, BME Nukleáris Technikai Intézet): Az atomenergia jelene és jövője (2011.10.21.) (PDF)

Prof. Dr. Szabó Gábor (akadémikus, egyetemi tanár): Szennyeződések mérése földgázban és egyéb energiahordozókban (2011.10.14.) (PDF)

Prof. Dr. Hetényi Magdolna: A fosszilis energiahordozók keletkezése (2011.10.07.) (PDF)
Dr. Szanyi János (c. egyetemi docens): A geotermikus energia hasznosítása (2011.09.30.) (PDF)
Dr. Halász János: A biomassza eredetű energiahordozók technológiai és társadalmi kérdései (2011.09.23.) (PDF)

Nyitóelőadás - Prof. Dr. Hannus István: Energiahordozók: történet, gondok, alternatívák (PDF)

A megjelenteket köszönti: Gácser Attila, a Biológia Intézet vezetője
    A kötetet bemutatják: a könyv lektora, Nagy Lászlóné, valamint a könyv szerkesztője és szerzői: Balázs János, Hegyi Andrea, Poór Péter, Sinka Rita és Vörös Mónika
    Hiteles és motiváló előadás a Mentor(h)áló Pedagógiai esték 2020-as tavaszi évadában a futás, azon belül az ultrafutás különös világáról. Vendégünk Lubics Szilvia magyar amatőr hosszútávfutó és ultramaratonista, az Ultrabalaton és a Spartathlon többszörös győztese!
    Jegyár: kedvezményes 1.800 Ft (SZTE-kártya, diákigazolvány, pedagógusigazolvány); teljes árú 2.400 Ft. Kedvezményes jegyek csak személyesen vásárolhatók, a vásárláskor be kell mutatni a kedvezményre jogosultságot igazoló dokumentumot! Jegyek november 11-től kaphatók az IH Rendezvényközpontban és online, a http://jegyek.ihrendezvenykozpont.hu/category/entry-ticket weboldalon.