Felhívás doktori programra a Pasteur Intézetbe

Pasteur-Paris University (PPU) International Doctoral Program: 2018 call for applications

The Institut Pasteur is pleased to announce the launch of its new call for applications for the Pasteur-Paris University (PPU) International Doctoral Program, which will begin in October 2018. The list of projects and laboratories is available on the website.

Applicants should contact the laboratories of their choice before November 2, 2017 and submit their applications (which should be prepared jointly with the laboratory) by November 13, 2017 at the latest. Details about how to apply can be found on the PPU website.

This PhD program is aimed at students who have completed (or are due to complete) a Master's or equivalent in life sciences at a university outside France. All those who join the program will receive a salary to cover their accommodation, health insurance and tuition fees. The program is in English, so no knowledge of French is required. Eligibility criteria can be found on the website.

If you know any talented Master's students who are passionate about science and might be interested in this great opportunity to continue their studies with a PhD, feel free to spread the word. We would also appreciate you passing the information on to your international colleagues.

For more information, please send an email to: phd@pasteur.fr

• október 28.
    Előadó: Prof. Dr. Csermely Péter Széchenyi-díjas magyar biokémikus, hálózatkutató
    További információ: www.pedagogiaiestek.hu
    A Mentor(h)áló és az IH közös rendezvénye
    Belépőjegy 2300 Ft, SZTE-kártyával, diákigazolvánnyal, pedagógusigazolvánnyal 1600 Ft
  • november 4.
  • november 12.
    Újabb 21. századi, mindannyiunkat érintő és érdeklő téma, újabb kivételes felkészültségű előadó a nagysikerű Pedagógiai esték színpadán - vendégünk Steigervald Krisztián generációkutató, marketing szakember!
    Steigervald Krisztián 1999 óta foglalkozik a generációkkal, szakdolgozatát is ebből írta a Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Karán. Nyolc évig dolgozott vezetőként a piackutatással foglalkozó GfK-ban, majd 2011-ben megalapította saját tanácsadó és piackutató cégét, az Emocionális Marketing Kft-t. A cég az elmúlt 7 évben több mint 100 multinacionális cég sikeres partnere volt.
    Krisztián egyedülálló módon mind a 6 ma élő generációval foglalkozik üzleti szinten is, a cégeknek marketing és HR témában ad tanácsokat, tart intergenerációs tréningeket, fókuszcsoportokat, előadásokat és csapatépítő napot. Kedvenc területe a marketing-kutatás és a marketing-pszichológia új irányú használata és összekapcsolása.
    Krisztián emellett a Lánchíd Rádió marketing szakértője volt, az Üzlet&Pszichológia marketing-témájú szerzője, állandó meghívott előadó a Corvinuson és a pécsi Közgázon, oktató a BKF-en, valamint egyéni coach, okleveles brief-coach, life-coach. Végül és nem utolsósorban: nagyszerű előadó!
    Steigervald Krisztián előadását minden szülő, nagyszülő, pedagógus számára "KÖTELEZŐ" programként javasoljuk, de jó szívvel ajánljuk a fiatalabb generációk képviselőinek figyelmébe is.